قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۵۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش قیمت آب به تنهایی بازدارنده نیست

یک کارشناس منابع آبی معتقد است که افزایش قیمت آب شهری با ساز و کار پلکانی یا صرفاً برای پرمصرف ها، به تنهایی نمی تواند سبب کاهش مصرف شود، بلکه این راهکار در کنار سایر راهکارهای مدیریت مصرف آب شهری به ویژه فرهنگ سازی مصرف درست آب، پاسخگوی بحران فزاینده آب شهری در ایران است.

افزایش قیمت آب به تنهایی بازدارنده نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، داریوش مختاری ، با تاکید بر این که باید به این نکته اساسی توجه داشت که در شرایط کنونی و ساختار فعلی شرکت های آب و فاضلاب شهری، هرگونه افزایش قیمت صرفاً به افزایش درآمد شرکت ها می انجامد اظهار کرد: این درآمد را برای بهبود تراز مالی شرکت ها هزینه می کنند؛ بدون این که بخواهند یا بتوانند این افزایش درآمد را برای اجرای برنامه های آموزشی با ترویجی مصرف آب هزینه کنند.

به گفته وی در نتیجه این اقدام، تنها به سود شرکت های آب و فاضلاب و دیوان سالاری ناکارآمد اداری بخش آب خواهد بود؛ بنابراین لازم است از نگاه جزیره ای و جزئی نگری در بخش آب شهری خودداری کرد و با اصلاح قانون بهینه سازی مصرف آب شهری، این نکات را پیش بینی و تصویب کرد.

بر اساس مصوبه هیأت وزیران بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۸ به میزان هفت درصد افزایش یافت و بر اساس این مصوبه، برق برای کم مصرف ها ۷ درصد و برای پرمصرف ها ۲۳ درصد افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha