قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۵۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آسیب ۲۵ درصدی سیل به دام های سبک مازندران

مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری مازندران از آسیب ۲۵ درصدی سیل به دام های سبک استان خبر داد.

آسیب ۲۵ درصدی سیل به دام های سبک مازندران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی ولیزاده با اشاره به خسارت های وارد شده به تولید دامی استان توسط سیل گفت: در برآورد کلی، سیل به ۲۵ درصد از دام سبک و بیش از ۵۰ درصد علوفه دامداران استان خسارت وارد کرد به گونه ای که ۷۰ درصد شبدر کشت شده دامداران به زیر آب رفت.

وی با بیان اینکه دامداری های شهرستان سیمرغ و کناره های ساحلی که در مناطق پست بودند به صورت محدود خسارت دیدند و بیشتر برای انبارهای علوفه مشکل ایجاد شده است، اظهار کرد: شرکت های تعاونی در روزهای تعطیل عید به صورت شبانه روزی و با خدماتی که از جهاد کشاورزی به شرکت های تعاونی ارسال شد، بخشی از خسارت های علوفه ای دامداران کمک و جبران کردند.

ولیزاده با اشاره به اینکه دامداری های خسارت دیده نیاز مبرم به توجه دولت دارند، تصریح کرد: انتظار داریم خسارت های سیل مازندران در میان خسارت های سیل دیگر مناطق کشور فراموش نشود.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری مازندران تاکید کرد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی خسارت را بر مبنای عملکرد یا برآورد خسارت قرار دهند و نظر تشکل های استانی را در بخش های باغبانی، زراعی، طیور و دیگر بخش ها لحاظ کنند.

وی افزود: اگر تشکل ها که نماینده بخش خصوصی هستند نقش بیشتری در تصمیم گیری ها داشته باشند، در مواقع بروز مشکل، بحران و تعیین خسارت پاسخگو خواهند بود و اینگونه دولت به جای صرف هزینه روی عملکرد بخش خصوصی نظارت خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری مازندران با اشاره به این نکته که نباید از تلاش مسئولان در مناطق سیل زده که وضع را مدیریت می کنند غافل شد، تصریح کرد: در آمریکا هم سیلی آمد که میلیاردها دلار خسارت و ۱۰ ها کشته برجای گذاشت، این قهر طبیعت است و نباید فقط دنبال مسئول بگردیم، هرچند که بخشی از این مسائل مربوط به عدم مدیریت است اما باید قهر طبیعت را نیز قبول کنیم.

ولیزاده خاطر نشان کرد: این سیل بهانه ای شد تا دامداری هایی که در شرایط بدی قرار داشتند و فکر چنین واقعه ای را نمی کردند، به سمت بازسازی و نوسازی رفته و فعالیت خود را صنعتی کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha