قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۵۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهم ترین خوردنی های ضد التهاب

سیستم ایمنی بدن به گونه ای است که از طریق فرآیندی موسوم به التهاب با عوامل تهدیدزا همچون آلودگی های عفونت زا مقابله می کند.

مهم ترین خوردنی های ضد التهاب

اگرچه این یک واکنش دفاعی است اما ماندگاریِ التهاب در بدن می تواند به امراض مختلفی از قبیل دیابت، بیماری های خودایمنی، بیماری قلبی و سرطان منجر شود.

بسیاری از تهدیدهایی که سلامتی را به خطر می اندازند از عوامل خارجی همچون باکتری ها ناشی نمی شوند بلکه خوراکی هایی که روزانه مصرف می کنیم نیز می توانند تاثیر نامطلوب و بیماری زا بر بدن داشته باشند.

حذف مواد غذاییِ التهاب زا از رژیم غذایی یا محدود کردن مصرف آن ها به فرد کمک می کند تا از سلامت خود به شکل بهتری مراقبت کند.   

در بسیاری از بیماری های مزمن و شایعی که التهاب نقش تحریک کننده دارد، چاقی نقطه شروع به حساب می آید و چاقی اغلب نتیجه زیاده روی در مصرف غذاهایی است که التهاب را تشدید می کنند. بیشتر خوراکی هایی که موجب التهاب می شوند حاوی کمترین میزان مواد مغذی هستند. غذاهای فراوری شده حاوی آرد سفید تصفیه شده و شکر سفید از جمله خوراکی هایی هستند که بیشترین اثرات منفی را روی بدن و سلامتی دارند. غذاهای سرخ شده و چربی هایی از قبیل مارگارین نیز التهاب را تشدید می کنند.

کارشناسان تغذیه توصیه می کنند خوراکی هایی با خواص ضد التهابی و سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی و دیگر ترکیب های نگهدارنده باید جایگزین غذاهای التهاب زا شوند.

به گزارش یو اس نیوز، ماهی های حاوی اسیدهای چرب امگا ۳، روغن های گیاهی اشباع نشده، بیشتر انواع دانه ها و خشکبار از جمله این خوراکی ها با خاصیت ضدالتهابی هستند.

سایر مواد غذایی با خاصیت ضدالتهابی که باید به منوی غذایی خود اضافه کنید شامل غلات کامل، سبزیجات سبزبرگ، گوجه فرنگی، مرکبات، انواع توت  و آلبالو و گیلاس هستند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha