قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۴۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با ما مساوی می کنند جشن ایسلندی می گیرند!

قلعه نویی: سند دارم 3 تیم بالای 100 میلیارد خرج کردند

سرمربی تیم سپاهان صحبت های جالبی را درباره برخی موضوعات مرتبط با خودش مطرح کرد.

قلعه نویی: سند دارم 3 تیم بالای 100 میلیارد خرج کردند

امیر قلعه نویی طی گفت وگویی ضبط شده با برنامه فوتبال برتر شبکه سوم سیما و محمدحسین میثاقی صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


در بی پولی استقلال را پنجاه و پنجم جهان کردیم


استقلال و پرسپولیس در گذشته عشق بود و پول زیادی در آن پیدا نمی کردید. الان اما الحمدلله میلیارد تومان هزینه می کنند. ما زمانی که 100 میلیون تومان پول در باشگاه استقلال نبود، تیم را پنجاه و پنجم جهان کردیم. با دست خالی به موفقیت رسیدیم، الان اما بالای 100 میلیارد تومان هزینه می شود و شرایط خیلی بهتر است.


در تایلند 16 ساعت اتوبوس سواری کردیم


می خواهم خاطره ای در این خصوص بگویم. زمانی که می خواستیم برای بازی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به بوریرام تایلند برویم، اولا که کلی خواهش کردیم بازی با ذوب آهن به تعویق بیفتد اما قبول نکردند. ثانیا با هواپیما 8 ساعت تا بانکوک رفتیم و بعد با اتوبوس 8 ساعت از بانکوک به بوریرام رفتیم و 8 ساعت هم برگشتیم. از بانکوک دوباره با اتوبوس به سئول رفتیم و از آنجا به تهران برگشتیم. الان اما چنین شرایطی وجود ندارد.


ما را می برند، انگار قهرمان آسیا شده اند!


تیم ما خداراشکر شرایط خیلی خوبی دارد. سپاهان سال های گذشته شرایط خوبی نداشت اما الان طوری شدن که برخی تیم ها وقتی با ما مساوی می کنند جشن قهرمانی می گیرند. وقتی ما را می برند هم انگار قهرمان آسیا شده اند. این بزرگترین دستاورد سپاهان است.


با سند می گویم 3 تیم بالای 100 میلیارد هزینه کرده اند


با سند می گویم که از نظر بودجه ای 3 تیم هستند که بالای 100 میلیارد تومان هزینه کردند. یک تیم دیگر هم هست که از ما بیشترخرج کرده اما تقریبا با ما یکسان است. از نظر هزینه سپاهان پنجمین تیم است. من از سازمان لیگ می خواهم قرارداد بازیکنان و مربیان را در بیاورند و منتشر کنند. با سند می گویم 4 تیم بیشتر از ما خرج کردند؟ چرا نمی گویم پدیده و پارس جنوبی اینقدر هزینه کرده؟ با توجه به این بودجه عملکردمان خوب بوده است. الان در لیگ شانس قهرمانی داریم و در حذفی نیز به نیمه نهایی رسیدیم.

 


هر مربی ای قول قهرمانی بدهد، مربی نیست


اگر هر مربی ای در هر جایی قول قهرمانی بدهد، او مربی نیست. فوتبال شرایط خاص خود را دارد. شما نگاه کنید منچستریونایتدی که نه دغدغه زمین تمرین دارد و نه دغدغه هواپیما و ارزی که هر روز بالا و پایین می رود، بعد از فرگوسن چند سال است نتیجه نگرفته. آنها مورینیو را آوردند و نتیجه نگرفتند. به همین خاطر هر مربی ای که قول قهرمانی بدهد، مربی نیست. من هم از روز اولی که به سپاهان آمدم و با مدیران کارخانه و باشگاه صحبت کردم گفتم که هیچ قولی نمی دهم اما تمام تلاشمان را می کنیم چون سپاهان پتانسیل قهرمانی دارد. هرچندکه آنروز نمی دانستیم رقبای ما بالای 100 میلیارد تومان خرج کردند.


با ما مساوی می کنند، جشن ایسلندی برپا می کنند


در هفته های گذشته دو مشکل داشتیم. یکی اینکه بدشانس بودیم که توپ هایمان به گل تبدیل نشد و دیگری اینکه کم شانس بودیم که با کمترین موقعیت حریف گل خوردیم. در بازی با ذوب آهن، فولاد و نساجی باید در نیمه اول کار حریف را تمام می کردیم. شاید موقعیت های گل ما در بازی های قبلی بیشتر از بازی با سایپا بود اما در آن بازی توپ هایمان وارد دروازه شد. شما می بینید که برخی تیم ها وقتی با ما مساوی می کنند جشن ایسلندی می گیرند!


زمانی از رفیقم دلار می گرفتم تا به سفر خارجی برویم


لیگ ما لیگ خوبی است و کیفیت خوبی دارد. باید از آقای فتاحی و سایر مسئولان سازمان لیگ تشکر کنیم که زحمات زیادی می کشد. اگرچه تعطیلات زیادی داشتیم اما فوتبال ما روبه جلو می رود. ورود اسپانسر ها به فوتبال خیلی کمک کرده است. زمانی بود که من از رفیقم در عربستان یا قطر دلار می گرفتم تا کار تیم راه بیفتد و بتوانیم تیم را به خارج از کشور ببریم. آقایان فتح الله زاده، قریب و اولیایی در استقلال بدترین شرایط مالی را داشتند و حتی مجبور بودند چک شخصی بدهند.


نیکبخت 3 هفته مانده به قهرمانی به خاطر 100 میلیون رفت


در سالی که قهرمان ایران شدیم، 3 هفته مانده به پایان فصل شب بازی آقای واعظ آشتیانی به من گفت واحدی نیکبخت می خواهد به الوصل برود. او گفت که اگر او برود، 100 میلیون تومان بابت رضایتنامه اش دریافت می کنیم و با این پول بسیاری از مشکلات ما حل می شود. ما با شرایط توانستیم تیم را قهرمان کنیم و بعدها به جمع 4 تیم برتر آسیا نیز رسیدیم.
نسل ما نسل سوخته است


فوتبالیست ها دو نفر را می شناسند؛ آن کسی که پولش را می دهد و آن کسی که او را بازی می دهد. هرکدام از اینها عملی نشود، او شاید کار را بخواباند! نسل ما نسل سوخته است. بازیکنان زیادی داشتیم؛ افرادی مثل ناجور مطلق، بیانی، عاشوری، محرمی، درخشان، علیدوستی، محمدخانی، خدابیامرز پورحیدری و ... که اگر الان حضور داشتند 90 درصدشان در اروپا توپ می زدند. آن زمان اما معرفت فوتبال بیشتر بود و عشق به مردم هم زیادتر.
داوری در فوتبال باید شغل شود


جامعه داوری ما پاک ترین است اما در حق آنها ظلم می شود. من مربی الان بالای میلیارد پول می گیرم اما دریافتی داور چقدر است؟ اگر این رقم ها همخوانی داشته باشد، داور تمام فکر و ذکرش به داوری است. من مربی هم هزار جور فشار را تحمل می کنم. چند هفته هم اشتباهات داوری رخ بدهد، دیگر تا مرز سکته پیش می روم. فدراسیون فوتبال باید داوری را به عنوان شغل ارائه کند. در مقطعی ما اردو بودیم و دیدیم که 50 فوتبالیست بازنشسته را آورده اند سر کلاس داوری و می خواستند از آنها داور بسازند. به همین خاطر می گویم داوری در فوتبال باید یک شغل شود.


بعد از سپاهان هم دوست دارم سپاهان قهرمان شود


خدا می داند که دوست دارم سپاهان قهرمان شود. اگر هم سپاهان قهرمان نشد، بازهم امیدوارم سپاهان قهرمان شود. امیدوارم حق به حقدار برسد.

منبع ورزش سه
ثبت نظرات
captcha