قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۴۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در پیامی خطاب به مردم سودان؛

علمای یمن نسبت به حضور سودانی ها در ائتلاف سعودی ابراز تاسف کردند

تهران – – انجمن علمای یمن طی پیامی خطاب به ملت سودان نسبت به حضور نیروهای این کشور در ائتلاف سعودی - آمریکایی علیه یمن ابراز تاسف کرد.

علمای یمن نسبت به حضور سودانی ها در ائتلاف سعودی ابراز تاسف کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش شنبه شب پایگاه خبری المسیره یمن، علمای یمن خطاب به ملت سودان از حضور نیروهای ارتش این کشور در کنار کشورهای متجاوز در جنگ ظالمانه ای علیه یمن که هیچ منفعتی برای آن ها ندارد، ابراز تاسف کردند.
در قسمت دیگری از این پیام به مساله فلسطین اشاره شده و آمده است: به جای اینکه نیروهای ارتش سودان در راه خدا و در دفاع از مسائل امت اسلامی و در رأس آن مساله فلسطین شهید شوند در راه استکبار کشته شدند.
علمای یمن افزودند: بعد از خدا از شما یاری می جوییم به ویژه پس از جنبش مردمی که سودان شاهد آن بود و تلاش هایی که برای خروج از قیمومیت انجام گرفت.
انجمن علمای یمن در پایان این پیام برای سودان و مردم این کشور به ویژه پس از تحولات اخیر در این کشور آرزوی موفقیت کرد.
سودان یکی از کشورهای عضو ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان است و هزاران سرباز سودانی در صف این نیروها می جنگند.
عربستان و امارات در سال 2018 نیز به مدت یک سال با دلارهای نفتی خود از عمر البشیر حمایت کردند تا از شدت اعتراضات مردمی علیه وی بکاهند و بدین ترتیب انقلابی که خواستار برکناری عمر البشیر و سرنگونی رژیمش بود، سرکوب شود.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
دراثر این تجاوز تاکنون بیش از 100 هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک جان خود را از دست داده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ ترین فاجعه انسانی نامید.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha