پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۴۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شیوع ابولا در کنگو 900 قربانی گرفت

تهران – – وزارت بهداشت کشور کنگو اعلام کرد که از ماه آگوست سال گذشته میلادی تاکنون 900 نفر براثر شیوع بیماری ابولا جان خود را از دست داده اند.

شیوع ابولا در کنگو 900 قربانی گرفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش شنبه شب شبکه خبری روسیا الیوم، در گزارش وزارت بهداشت کنگو آمده است: یک هزار و 396 نفر به بیماری ویروسی ابولا مبتلا شدند که 900 تن از آن ها جان خود را از دست دادند.
بنابراین گزارش، 394 نفر نیز از مبتلایان به بیماری ابولا سلامتی خود را دوباره به دست آوردند.
سخنگوی وزارت بهداشت کنگو گفت: موج کنونی ابولا بدترین مورد در تاریخ کنگو است و پس از اوگاندا و غرب آفریقا بزرگترین موج این بیماری در قاره آفریقا است.
پیش تر به دنبال شیوع بیماری ابولا در کنگو، سازمان بهداشت جهانی نسبت به خطر گسترش این بیماری در کشورهای دیگر هشدار داده بود.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت، نخستین مورد از ابتلا به این بیماری در منطقه شهری در امبانداکا، شهری با حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت در جمهوری دموکراتیک کنگو ثبت شده است.
بیماری ویروسی ابولا (Ebola virus disease) یا تب هموراژیک ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می شود.
نشانه های این بیماری معمولا دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، دردهای ماهیچه ای و سردرد ظاهر می شوند.
معمولا حالت تهوع، استفراغ و اسهال و همچنین کاهش عملکرد کبد و کلیه ها به دنبال این موارد می آیند. در این زمان، مبتلایان دچار خونریزی می شوند.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha