قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۴۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جزییات پرواز مستقیم ایران - ونزوئلا

برقراری مستمر خط پروازی تهران - کاراکاس به مذاکرات مقامات ایران و ونزوئلا در آینده بستگی دارد و در حال حاضر عدم برقراری این خط یا برقراری آن مشخص نیست.

جزییات پرواز مستقیم ایران - ونزوئلا

۱۸ فروردین سال جاری بود که سازمان هواپیمای کشوری از انجام اولین پرواز مستقیم تهران - کاراکاس توسط شرکت هواپیمایی ماهان خبر داد، پروازی که حامل معاون وزیر امور خارجه ایران و هیأت همراهش بود تا فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد کاراکاس پایتخت ونزوئلا ترک کنند.

در همان زمان اعلام شد که هیأتی به سرپرستی قائم مقام و تعدادی از مسؤولان شرکت هواپیمایی ماهان به منظور انجام مذاکره با مسؤولان ونزوئلایی در خصوص چگونگی استمرار پروازهای بین دو کشور اعزام می شوند، موضوعی که به نظر شائبه برانگیز بوده و این تصور را ایجاد کرده که خط پروازی تهران-کاراکاس به صورت مستمر برقرار شده است.

با این وجود وزیر خارجه ونزوئلا به تازگی در نشستی خبری در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک انجام پروازهای مستقیم از تهران به کاراکاس پایتخت ونزوئلا را رد و اعلام کرده است که این کشور تا کنون پذیرای پروازهای ماهان ایر به ونزوئلا نبوده و در حال حاضر نیز چنین پروازی وجود ندارد، موضوعی که این اشتباه را به وجود آورد تا برخی از تکذیب خبر برقراری مستمر خط پروازی تهران-کاراکاس سخن به میان آورند، در حالی که از همان ابتدای امر نیز اعلام شده بود که این اتفاق در مرحله رایزنی مسئولان دو کشور قرار دارد.

نکته ای که وزیر خارجه ونزوئلا نیز به آن تاکید کرده این است هیئتی از ایران که یک فروند هواپیما را به صورت چارتر اجاره کرده بودند به ونزوئلا آمده و مقامات دو کشور در حال مذاکره برای برقراری پرواز مستقیم تهران-کاراکاس برای اولین بار در تاریخ دو کشور هستند.

بنابراین باید به دو نکته اشاره کرد؛ ابتدا اینکه برقراری خط پروازی تهران-کاراکاس به صورت مستمر آغاز نشده و صرفاً هواپیمایی حامل معاون وزیر امور خارجه با هیئت همراه از تهران به کاراکاس سفر کرده است، نکته دوم نیز اینکه، دو کشور در حال مذاکره برای برقراری مستمر خط پروازی تهران-کاراکاس هستند که تحقق یا عدم تحقق این مسئله به مذاکرات و رایزنی بین مقامات دو کشور در آینده بستگی دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha