قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۴۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

درگیری ها در پایتخت لیبی 39 هزار آواره برجا گذاشت

تهران – – سازمان بین المللی مهاجرت روز شنبه اعلام کرد که از آغاز درگیری ها در طرابلس پایتخت لیبی تاکنون 39 هزار نفر آواره شدند.

درگیری ها در پایتخت لیبی 39 هزار آواره برجا گذاشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، براساس آمار سازمان بین المللی مهاجرت، به دلیل درگیری های شدید در اطراف طرابلس تاکنون 39 هزار نفر مجبور به ترک منازل خود شدند.
در همین حال "استفان دوجاریک" سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گفت: ساکنان مناطقی که در اطراف شهر طرابلس شاهد درگیری هستند از قطعی برق، کمبود آب آشامیدنی، غذا، دارو و سوخت رنج می برند.
ازسوی دیگر منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند که جنگنده های وابسته به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در اطراف طرابلس را بمباران کردند.
در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در 30 کیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده است.
نیروهای حفتر که بخش هایی از شرق لیبی را تحت کنترل خود درآورده اند، در مقابل درخواست های بین المللی برای توقف درگیری با جنگجویان وفادار به گروه وفاق ملی مستقر در طرابلس که تحت حمایت سازمان ملل قرار دارد، مقاومت کرده اند.
السراج به تازگی در گفت وگو با اسکای نیوز هشدار داد که اگر درگیری در لیبی ادامه یابد، موج جدیدی از مهاجران که در حدود 800 هزار نفر برآورد می شوند، به سمت اروپا سرازیر خواهند شد.
سازمان بهداشت جهانی پیش تر اعلام کرده بود که در جریان درگیری ها در پایتخت لیبی 254 نفر کشته و یک هزار و 200 نفر زخمی شدند.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha