قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۳۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر راه و شهرسازی: نقش مشکلات راه ها و خودروها در تصادفات ناچیز است

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که آموزش، بازآموزی و توجه به توانایی رانندگان، در کاهش تصادفات بسیار مؤثر است، گفت: نقش مشکلات راه ها و خودروها در تصادفات ناچیز است.

وزیر راه و شهرسازی: نقش مشکلات راه ها و خودروها در تصادفات ناچیز است

محمد اسلامی بعد از ظهر شنبه (۷ اردیبهشت) در حاشیه همایش ایمنی ترافیک در جمع خبرنگاران، گفت: عمده و اکثر تصادفات در کشور به دلیل خواب آلودگی، بی توجهی به جلو یا غفلت و ناتوانی راننده در کنترل خودرو بوده است، که متأسفانه در حمل ونقل عمومی نیز چند مورد از این حوادث را داشته ایم.

وی با بیان این که آموزش، بازآموزی و توجه به توانایی رانندگان در کاهش تصادفات بسیار مؤثر است، گفت: باید اطمینان داشته باشیم، هرکس که قصد دریافت گواهینامه را دارد، از نظر اطلاعات روز مشکلی ندارد و اطلاعات او به روز است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در نوروز ۹۸ هیچ حادثه ای که به دلیل مشکل زیرساخت در راه های کشور ایجاد شده باشد، نداشتیم.

اسلامی اضافه کرد: چیزی به نام مشکل استاندارد خودرو نیز در تصادفات نداشتیم و تنها حدود چند مورد از تصادفاتی که در نوروز ۹۸ رخ داد، به دلیل ترکیدگی لاستیک بود، که این امر نیز با خودرو مرتبط نیست و طبق گزارش پلیس راه تنها ۴ عامل خواب آلودگی، بی توجهی به جلو یا غفلت و ناتوانی راننده در کنترل خودرو عوامل اصلی وقوع تصادفات است.

وی گفت: همه ما باید هم در زیرساخت ها و هم نیروی انسانی به توسعه ایمنی اهمیت دهیم، که در این خصوص دو بخش داریم، یکی حمل ونقل عمومی که تابع ضوابط قابل مدیریت است و بخش دیگر خود مردم هستند، که هر چقدر رعایت قوانین را داشته باشند، شاهد حوادث کم تری خواهیم بود.

اسلامی در خصوص توقف احداث قطار حومه ای ورامین، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران نیز گفت: قطار حومه ای دشت ورامین پیشرفت قابل توجهی داشته و در قطار حومه ای ورامین ۴ خط وجود دارد که خط چهارم آن در حال تکمیل است و هیچ مشکلی برای ساخت آن وجود ندارد و توقف ساخت این خط شایعه است.

نخستین جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی ترافیک با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و جمع دیگری از مسئولان، عصر شنبه، هفتم اردیبهشت در تالار وحدت تهران برگزار شد.

علیرضا اسماعیلی دبیر این جشنواره در این خصوص به گفت: از مجموع ۳۹۵ اثر رسیده به دبیرخانه در محورهای فیلم کوتاه، تیزر، انیمیشن، کلیپ، نماهنگ و فایل صوتی ۲۹۵ اثر به کمیته داوری راه یافت.

وی افزود: به آثار برتر این جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد.

اسماعیلی گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره که از این پس، به صورت سالانه برگزار خواهد شد، جلب توجه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر به موضوع ایمنی راه ها و کاهش تصادفات است.

سمانه شمس عضو شورای سیاستگذاری این جشنواره نیز به گفت: محوریت و رویکرد اصلی جشنواره امسال موتورسواران و کودکان هستند.

وی که نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این جشنواره بود، افزود: ۴۵ درصد آسیب های رانندگی به ۲ گروه کودکان و موتورسواران بازمی گردد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha