پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۳۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رای الیوم: کرد ها نفت و گاز سوریه را با سلاح های آمریکایی - اسرائیلی مبادله می کنند

مناطق تحت سیطره نیرو های سوریه دموکراتیک شاهد تظاهرات ساکنان علیه اقدامات این نیروهاست. منابع می گویند که نیرو های سوریه دموکراتیک برای سرکوب تظاهرکنندگان به سمت آن ها تیراندازی کرده و تعدادی را بازداشت کرده اند. به گفته این منابع تعدادی از تظاهرکنندگان در جریان این اعتراضات کشته شده اند.

رای الیوم: کرد ها نفت و گاز سوریه را با سلاح های آمریکایی - اسرائیلی مبادله می کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مناطق تحت سیطره نیرو های سوریه دموکراتیک شاهد تظاهرات ساکنان علیه اقدامات این نیروهاست.

به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، ساکنان شهر البصیره در حومه شمالی دیرالزور با برگزاری تظاهرات خواهان طرد نیرو های سوریه دموکراتیک از این شهر شدند.

منابع می گویند که نیرو های سوریه دموکراتیک برای سرکوب تظاهرکنندگان به سمت آن ها تیراندازی کرده و تعدادی را بازداشت کرده اند. به گفته این منابع تعدادی از تظاهرکنندگان در جریان این اعتراضات کشته شده اند.

اوضاع در مناطق تحت سیطره نیرو های سوریه دموکراتیک به دلیل آشوب، ربودن و قتل و احتکار نفت دچار تنش شده است. همچنین به گفته منابع نیرو های کرد جوانان را به زور به خدمت می گیرند.

به گفته این منابع، تظاهرکنندگان مسیر های اصلی البصیره را مسدود کردند. همچنین ساکنان دست به اعتصاب سراسری زدند.

به دنبال کشته شدن یک جوان و مضروب شدن سه تن دیگر از عشایر به دست نیرو های کرد، عشایر به مقر های کرد ها یورش برده و آن را به اتش کشیدند. آن ها همچنین نیرو های کرد و سربازان آمریکایی را که هول زده و شوکه شده بودند بیرون کردند.

همچنین نیرو های سوریه دستوری را صادر کردند که براساس آن آوارگان موجود در شهر رقه بدون داشتن ضامنی از اهالی این شهر نمی توانند در آنجا بمانند و در صورت نداشتن ضامن ظرف ۲۰ روز از شهر اخراج می شوند.

از سوی دیگر گزارش ها از رسیدن سری جدید سلاح آمریکایی و کمک های لجستیکی ائتلاف بین المللی خبر دادند که شامل موشک های ضد زره و تانک و تجهیزات دیگر ساخت اسرائیل است.

منابع محلی می گویند که نیرو های کرد گاز و نفت سوریه را با سلاح آمریکایی اسرائیلی معامله می کنند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha