قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون صنعتی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی مطرح کرد؛

سود معدن باریت خراسان شمالی در جیب سایر استان ها

معاون صنعتی و معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ارزش افزوده حاصل از معادن باریت در این استان عاید سایر استان ها می شود و چیزی در جیب این استان قرار نمی گیرد.

سود معدن باریت خراسان شمالی در جیب سایر استان ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضازاده با اشاره به اینکه خراسان شمالی دارای ظرفیت های خوبی از معدن باریت و کلسیت است، افزود: بیشتر معادن باریت در این استان در شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت هشت معدن باریت در این استان ادامه داد: ماهیانه حدود ۱۰۰ تن باریت از هر معدن برداشت می شود و می توان گفت حدود ۸۰۰ تن باریت از این استان به صورت خام خارج شده و در سایر استان ها فرآوری و در آنجا مورد استفاده قرار می گیرد.

رضازاده به معادن کلسیت نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت های خوبی از ماده معدنی کلسیت در این استان وجود دارد اما این معادن غیرفعال هستند.

وی افزود: به لحاظ اینکه این ماده معدنی ارزش بالایی ندارد به همین علت صرفه اقتصادی ندارد که این مواد معدنی برداشت و به استانی دیگر حمل و در آنجا فرآوری شود. زمانی برداشت این ماده معدنی برای استان صرفه اقتصادی خواهد داشت که واحد فرآوری در این استان، ایجاد و این ماده به صورت فرآوری شده از استان خارج شود.

به گفته وی به طور کلی حدود ۳۰ معدن باریت و کلیست در این استان وجود دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha