قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۲۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همه فرماندهان حاضر در این عکس شهید شدند

تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) در تاریخ ۱۵ فروردین سال ۶۱ با حکم داوود کریمی به فرماندهی محسن وزوایی تشکیل شد. قبل از صدور این حکم، محمد اویسی مسول عملیات سپاه تهران مامور می شود تا با جمعی از دوستانش، کارهای مقدماتی راه اندازی تیپی ویژه تهرانی ها در کنار تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص) را انجام دهد.

همه فرماندهان حاضر در این عکس شهید شدند

در تهران و حومه ی آن، نیروهای بسیاری وجود داشت و نیاز بود که این شهر به غیر از تیپ محمدرسول الله (ص)، تیپ دیگری داشته باشد. آن زمان عراق نیز نیروهای فراوانی به جبهه نبرد آورده و یگان های خود را ارتقا داده بود؛ برای همین با توجه به حجم بسیار داوطلبان و نیروهای بسیجی نیاز بود تا سازماندهی صورت بگیرد و یگانی قوی در کنار لشکر ۲۷ راه اندازی شود. لشکر ۲۷ نیروهای بسیاری داشت، اما کادر فرماندهی کم بود، لذا تشکیل یگان می توانست این خلأ را پر کند.

فرماندهان با توجه به این مساله، تصمیم گرفتند چند یگان را به مجموعه ی سپاه اضافه کنند که یکی از آن ها تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) بود. همچنین تیپ ۲۰ رمضان، توپخانه ۶۳ خاتم، تیپ پدافندی ۱۰ محرم و یگان «ش. م. ر. بعثت» نیز اضافه شدند. در مجموع ۱۳ یگان در تهران راه اندازی شد. برخی از این یگان ها کارهای امنیتی داخل شهر و برخی دیگر در جبهه های جنوب و غرب را برعهده داشتند.

تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) در تاریخ ۱۵ فروردین سال ۶۱ با حکم داوود کریمی از اعضای اصلی تشکیل دهنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عضو هیأت مرکزی سپاه تهران به فرماندهی محسن وزوایی تشکیل شد.

فرماندهان شهید لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع)
منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha