قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت:

تلاش برای صرفه جویی در هزینه های حج ۹۸/ کیفیت خدمات کاهش نمی یابد

بیرجند- معاون امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت از تلاش های انجام شده برای صرفه جویی در هزینه های حج ۹۸ خبر داد و گفت: این صرفه جویی بر کیفیت خدمات سفر تأثیری نخواهد داشت.

تلاش برای صرفه جویی در هزینه های حج ۹۸/ کیفیت خدمات کاهش نمی یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام سید جواد مظلومی صبح جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: بعد از حادثه سال ۹۴ که در عربستان رخ داد تفاهم نامه ای بین ایران و افغانستان امضا می شود و در آن دولت عربستان متعهد می شود که امور را رعایت کند که در صدر آنها به حفظ امنیت، سلامت و کرامت تصریح شده است.

وی ادامه داد: امسال نیز این تفاهم نامه بین نمایندگان جمهوری اسلامی و کشور میزبان امضا شده است.

معاون امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت با بیان اینکه امسال در داخل کشور با چالش تغییر قیمت ارز روبرو بودیم، گفت: سال گذشته ارزی که برای زائران خریداری شد زیر ۴ هزار تومان بود و امسال اگر قرار بود ارز ۱۴ هزار تومانی خریداری کنیم هزینه حج سه برابر افزایش می یافت و این تکلیف برای زائران سنگین می شد.

وی بیان کرد: تلاش فشرده ای توسط نماینده مقام معظم رهبری در حج و زیارت صورت گرفت تا تغییراتی در هزینه ۴۰ میلیونی سفر حج اتفاق بیفتد که در این راستا دولت ارز نیمایی برای زائران حج اختصاص داد.

وی اضافه کرد: همچنین صرفه جویی در همه ابعاد سفر انجام شد اما این صرفه جویی هیچ تأثیری بر کیفیت خدمات سفر به زائران نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: تلاش کرده ایم همکاری و هم پوشانی واحدهای مختلف در اجرای عملیات حج ۹۸ را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی هم در این دیدار اظهار کرد: قدس و حرمین شریفین در اشغال بیگانه است و به همان نسبت بسیاری امکانات مادی و معنوی آسیب دیده است.

آیت الله سید علیرضا عبادی افزود: متأسفانه حکومت غاصب سعودی ها نه تنها در جهت آسیب های مستقیم بلکه غیر مستقیم در آسیب رساندن به جان و مال مسلمانان دخیل است.

وی با بیان اینکه سفر معنوی حج ایجاد کننده تحول در انسان است، گفت: متأسفانه حکومت استعمار زده سعودی سرمایه های مسلمین را محو کرده اند و در صدد محو هستند.

وی بیان کرد: اگر اماکن مقدسه در دست اهل آنکه خدا تعیین فرموده با حکمت هایی که خداوند در مناسک قرار داده می بود تحول عظیمی در فرهنگ بشر ایجاد می شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه چند روز محدود سفر را زائران استفاده معنوی داشته باشند، گفت: از بهترین کارها هدایت مردم است که بهترین سیر و سلوک در این سفر است.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان داشت: امسال ۱۶ کاروان از خراسان جنوبی به حج تمتع اعزام می شوند.

ابوالفضل نوفرستی اظهار کرد: ۱۶ هزار نفر طی سال گذشته از استان به عتبات عالیات اعزام شده اند.

وی ادامه داد: برای ۲۲ هزار زائر در اربعین سال گذشته از طریق کنسولگری موقت عراق در بیرجند ویزای اربعین صادر شد که امیدواریم این اتفاق برای سال جاری نیز رخ دهد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha