قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادعای مقام آمریکایی: شرایط بازار برای توقف صادرات نفت ایران آماده است

نماینده وزارت امور خارجه آمریکا در امور انرژی گفت:« وضعیت قیمت نفت به خوبی تحت کنترل است. حالا زمان درست برای صفر کردن صادرات ایران رسیده است، چون عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد».

ادعای مقام آمریکایی: شرایط بازار برای توقف صادرات نفت ایران آماده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نماینده وزارت امور خارجه آمریکا در امور انرژی گفت:« وضعیت قیمت نفت به خوبی تحت کنترل است. حالا زمان درست برای صفر کردن صادرات ایران رسیده است، چون عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد».

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، تلاش آمریکا برای صفر کردن صادرات نفت ایران در تضاد با دورنمای یک بازار جهانی با عرضه کافی نفت و به دور از اختلال در قیمت است.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت حدود یک میلیون بشکه نفت ایران از دست می رود ولی منابع زیادی برای عرضه نفت به بازار وجود دارد که قیمت را متعادل نگه میدارد.

هوک این سخنان را سه روز پس از اخطار واشنگتن به خریداران نفت ایران برای توقف واردات خود از تهران ایراد کرد.

علیرغم ادعای عرضه زیاد نفت در بازار، سخت تر شدن تحریم ها قیمت شاخص برنت و وست تگزاس اینترمدیت را به بالاترین حد طی سال جاری رساند. شاخص خاورمیانه دبی هم به بالاترین حد طی پنج سال رسید.

فرانک فانون، نماینده وزارت امور خارجه آمریکا در امور انرژی گفت:« وضعیت قیمت نفت به خوبی تحت کنترل است. حالا زمان درست برای صفر کردن صادرات ایران رسیده است، چون عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد».

دونالد ترامپ با اطمینان اعلام کرد که عربستان و امارات جبران کمبود نفت ایران را خواهند کرد.

تولید نفت خام در آمریکا هم رو به افزایش است و به رکورد 12.2 میلیون بشکه در روز در سال جاری رسیده است.

آمریکا نوامبر سال گذشته تحریم ها علیه ایران را دوباره وضع کرد ولی به هشت خریدار بزرگ نفت این کشور اجازه داد 6 ماه دیگر از ایران نفت وارد کنند.

بزرگترین خریداران نفت ایران چین، هند، کره جنوبی ، ترکیه و ژاپن هستند.

چین بزرگ ترین خریدار نفت ایران است و پکن از تحریم های دوباره ایران انتقاد می کند.

هوک گفت مطمئن است چین می تواند گزینه دیگری برای نفت ایران پیدا کند. او گفت واشنگتن هنوز اعلام نکرده چین می تواند نفت تولید شده از منابع خود در ایران را صادر کند یا نه.

کشور دیگری که به شدت به نفت ایران وابسته است، کره جنوبی است. تأسیسات پتروشیمی کره از میعانات گازی ایران، یک نفت خام فوق سبک استفاده می کنند.

فانون گفت دولت آمریکا از نزدیک با کره جنوبی کار می کند تا از عرضه کافی نفت به تأسیسات پتروشیمی آن مطمئن شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha