پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موسوی: پیشنهاد ظریف درباره تبادل زندانی ها، ارتباطی به انگلیسی ها ندارد / پروندهاموردنظر مقام های انگلیس کاملا متفاوت است

سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری اینکه پیشنهاد مطرح شده از سوی وزیر امورخارجه در مورد مبادله زندانیان مربوط به زندانیان ایرانی و آمریکایی است، تاکید کرد: این پیشنهاد ارتباطی به انگلیسی ها ندارد.

موسوی: پیشنهاد ظریف درباره تبادل زندانی ها، ارتباطی به انگلیسی ها ندارد / پروندهاموردنظر مقام های انگلیس کاملا متفاوت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری اینکه پیشنهاد مطرح شده از سوی وزیر امورخارجه در مورد مبادله زندانیان مربوط به زندانیان ایرانی و آمریکایی است، تاکید کرد: این پیشنهاد ارتباطی به انگلیسی ها ندارد.

سید عباس موسوی در گفت وگو با رسانه ها درباره پیشنهاد مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی توسط محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و اظهارات مقام های انگلیسی و مطرح کردن نام برخی زندانیان دو تابعیتی ایرانی - انگلیسی گفت: آنچه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نیویورک مطرح کرده مربوط به زندانیان ایرانی در آمریکا یا کسانی که به خواست آمریکا در دیگر کشورها بازداشت شدند با چند مجرم آمریکایی در ایران بود و اصولا آن پیشنهاد ارتباطی به آنان نداشت، چرا که پرونده مورد نظر مقام های انگلیسی کاملا متفاوت و مسئولیت وضعیت آن هم برعهده دولت انگلیس است.

ظریف در سخنان اخیر خود در مؤسسه جامعه آسیا در نیویورک گفته بود که «آنچه که من می توانم به عنوان وزیر خارجه انجام دهم، این است که این پیشنهاد را علنا روی میز مذاکرات بگذارم، بیایید آنها را تبادل کنیم. تمام افرادی که در زندان ها هستند، چه در آمریکا، چه در کشورهای دیگر و منتظر استرداد به آمریکا هستند، ما معتقدیم که اتهامات علیه آنها ساختگی است و در مقابل آمریکا نیز معتقد است که اتهامات علیه زندانیان در ایران ساختگی است».

در واکنش به این سخنان وزیر خارجه کشورمان، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس ضمن مخالفت با پیشنهاد ظریف مدعی شده بود که بین وضعیت «نازنین زاغری» و «نگار قدس کنی» که گفته شده بود امکان تبادل آنها وجود دارد تفاوت های بزرگی وجود دارد.

قدسی کنی یک شهروند ایرانی مقیم استرالیا است که سال 1396 به اتهام نقض تحریم های آمریکا بازداشت شده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha