قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شی جین پینگ: چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می دهد

پکن رییس جمهوری چین تاکید کرد کشورش در راستای پیشبرد اهداف طرح "کمربند - راه" دسترسی به بازارهایش را بیش از پیش گسترش می دهد و شرایط سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می کند.

شی جین پینگ: چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می دهد

"شی جین پینگ" روز جمعه در آیین گشایش دومین کنفرانس بین المللی "کمربند- راه" که با حضور هیات هایی از 110 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن در حال برگزاری است افزود: چین در آینده بیش از پیش موارد فهرست منفی را کاهش داده، به درهای باز همه جانبه صنایع خدمات مدرن، تولید و کشاورزی یاری کرده و سرمایه گذاری های خارجی با 50 درصد سهم مجوز می دهد.
وی گفت: چین در آینده برای ایجاد مناطق آزمایشی تجارت آزاد برنامه ریزی کرده، ایجاد بنادر تجارت آزاد را تسریع بخشیده، با تنظیم قوانین و مقررات ذیربط، اجرای "قانون سرمایه گذاری خارجی" را تضمین خواهد کرد.
شی گفت: پکن بسیار به اجرای توافق نامه اقتصادی و تجاری چند جانبه و دو جانبه با کشورهای مختلف اهمیت می دهد دولت چین ساخت دولت با حاکمیت قانونی و معتبر را تقویت بخشیده و سازوکار اجرای توافق نامه های بین المللی را ایجاد می کند.
رییس جمهوری چین تاکید کرد کشورش همچنین قوانین و مقررات را براساس نیاز گسترش درهای باز تکمیل کرده و برای عملکرد دولت در سطوح مختلف از نظر مجوز اداری و نظارت و مدیریت بر بازار معیار سازی کرده و مقررات و کمک هزینه ناعادلانه را از بین برده و به طور عادلانه با تمام موسسه داران برخورد کرده و محیط تجاری با حاکمیت قانونی را تکمیل خواهد کرد.

** چین همکاری بین المللی برای دفاع از حق مالکیت معنوی را تقویت می کند
شی جین پینگ خاطر نشان کرد: برای تقویت همکاری بین المللی در زمینه حفاظت از حق مالکیت معنوی، چین ضمن ایجاد محیط تجاری متمرکز بر احترام به ارزش دانش، بهبود سیستم حقوق قانونی، حفاظت از حق مالکیت معنوی، به تقویت اجرای قوانین، تقویت حفاظت از منافع قانونی حقوق مالکیت معنوی خارجی، ممنوعیت انتقال اجباری فناوری، بهبود حفاظت از اسرار تجاری و جلوگیری از نقض حقوق مالکیت معنوی مطابق قانون می پردازد و همکاری و تبادلات فنی با کشورها را براساس اصل قانونی مبتنی بر بازار ارتقا خواهد داد.  

** میزان واردات کالاها و خدمات افزایش می یابد
رییس جمهوری خلق چین در ادامه دومین مجمع همکاری بین المللی کمربند و جاده اعلام کرد: چین با کاهش بیش از پیش میزان تعرفه ها، به طور مستمر درهای بازار چین را باز کرده و از محصولات با کیفیت بالا از کشورهای مختلف جهان استقبال می کند.
وی تاکید کرد: چین به دنبال مازاد تجاری نیست و مایل است برای پیشبرد توسعه تعادل تجاری، محصولات با کیفیت کشاورزی، کالاها و خدمات دارای توان رقابتی را از کشورهای دیگر وارد کند.
شی گفت: چین با امضای توافق نامه تجارت آزاد با استاندارد بالا، ضمن تقویت همکاری ها در زمینه های گمرکی، مالیاتی، نظارت بر حسابرسی، تاسیس مکانیسم همکاری اخذ تعرفه مربوط به ساخت مشترک کمربند و جاده و از طریق نوآوری، راه ابریشم دیجیتالی را ایجاد می کنیم.
وی افزود: چین با ادامه اجرای برنامه نوآوری علمی در ساخت مشترک کمربند و جاده، با حمایت از مبادلات، آموزش و همکاری تحقیقاتی 5 هزار نفره در 5 سال آینده، از شرکت های کشورهای جهان پشتیبانی می کند تا با پیشبرد زیرساخت های اطلاعاتی، سطح ارتباطات اینترنتی را ارتقا دهد.

** سه پیشنهاد شی برای کمک به طرح کمربند راه
شی جین پینگ در ادامه سخنرانی خود در دومین مجمع همکاری بین المللی کمربند و جاده گفت: باید ساخت مشترک کمربند و جاده را به پیشرفت مداوم جهت توسعه با کیفیت هدایت کرد و با رایزنی مشترک، ساخت مشترک و بهره برداری مشترک برای تحقق اهداف با معیار بالا، بهبود زندگی مردم و پایداری تلاش کرد.

** محیط عادلانه و دوستانه برای همکاری و مبادلات بین المللی فراهم می شود
شی جین پینگ رییس جمهوری چین گفت: گسترش درهای باز گزینه مبتکرانه چین است که با توجه به نیاز های منطقی توسعه و اصلاحات چین در پیش گرفته شده است.
وی از کشورهای جهان دعوت کرد با فراهم کردن محیط مطلوب سرمایه گذاری، برخورد برابر با شرکت ها، دانشجویان و دانشمندان چینی، محیط برابر و دوستانه ای را برای انجام مبادلات و همکاری های بین المللی فراهم کنند.
شی جین پینگ افزود: چین بازتر ضمن تعامل بهتر با جهان، به ایجاد یک چین و جهان توسعه یافته تر و شکوفاتر کمک می کند.  
مفهوم «کمربند و جاده» پیشنهادی مربوط به همکاری اقتصادی بین المللی است که شی جین پینگ در در سال 2013 پیش مطرح کرد.
در 6 سال گذشته حجم تجارت چین با کشورهای مسیر کمربند و جاده از 6 تریلیون دلار فراتر رفته و حجم سرمایه گذاری که در این کشورها صورت گرفته است هم به 80 میلیارد دلار رسیده است به علاوه، پروژه هایی که در چارچوب کمربند و جاده به اجرا در آمده نزدیک به 300 هزار فرصت کاری فراهم آورده است.
دومین مجمع همکاری بین المللی "کمربند راه" از روز پنجشنبه آغاز شده و به مدت سه روز ادامه دارد. رهبران 37 کشور، دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان صندوق بین المللی پول و 5000 نماینده دیگر از کشورهای خارجی در این مجمع شرکت دارند.
از سوی جمهوری اسلامی ایران سه هیات به سرپرستی "فرهاد دژپسند" وزیر امور اقتصادی و دارایی، "ناصر قاضی سراج" رییس سازمان بازرسی کل کشور و "حداد عادل" عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجلاس بین المللی "کمربند- راه" شرکت کرده اند.
طرفین در این مجمع برای دستیابی به پیشرفت با کیفیت بالا، ایجاد پیوندها، یافتن محرک های جدید رشد، هماهنگ سازی سیاست ها و تقویت همکاری به بررسی می پردازند.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha