قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آستان سید جلال الدین اشرف، سند هویتی مردم گیلان است

رشت نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت امامزادگان را دارای احترام ویژه ای عنوان کرد و گفت: آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع) سند هویتی مردم گیلان است.

آستان سید جلال الدین اشرف، سند هویتی مردم گیلان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی غروب پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه هیئت امنا، آیین غبارروبی، بیان چشم انداز و برنامه های آستان مقدس حضرت سید جلال الدین اشرف(ع) با اشاره به اینکه جابه جایی در مسئولیت ها امری طبیعی است اظهار کرد: آنچه مهم است تمام تلاش ها و اندیشه ها باید برای جلب رضای حق باشد.
وی امامزادگان را دارای احترام ویژه ای عنوان کرد و افزود: آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع) سند هویتی مردم گیلان است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه وجود بقاع متبرکه موجب برکت است، تصریح کرد: امروز بشر در زندگی پیچیده و سرسام آور مادی، خلا نبود معنویت را احساس می کند و انسان به دنبال پر کردن این خلا معنوی است.
آیت الله فلاحتی به وجود بحران و مسائل اجتماعی در زندگی انسان اشاره کرد و گفت: مرقد متبرکه امامزادگان نخستین مکانی است که انسان می تواند خود را از استرس روزمره آرام کند.
وی با اشاره به اینکه حضور در بقاع متبرکه موجب آرامش روحی انسان شود، بیان کرد: اگر اضطراب و استرس به انسان حادث شد باید خود را در کنار بقاع متبرکه برساند و آرام شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به خاطره ای از مسلمان شدن یک زن آمریکایی اشاره کرد و یادآور شد: قرآن کتاب زندگی، سعادت و راهنمای انسان هاست.
آیت الله فلاحتی همچنین خواستار توجه بیشتر به آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع) شد و بیان کرد: از بازاریان آستانه اشرفیه می خواهم متولیان امر را کمک کنند.
حجت الاسلام محمد علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در مراسم مذکور گفت: هویت فرهنگی، دینی و انقلابی که در آستانه اشرفیه وجود دارد به برکت حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) است.
محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: بزرگانی از آستانه اشرفیه خود را وقف خدمتگزاری حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) کردند.
حسین داداشی رئیس سابق هیئت امنای حضرت سلطان سید جلاالدین اشرف(ع) نیز در مراسم مذکور گفت: خود را سرباز انقلاب می دانیم، نیامده بودیم که بمانیم و هر قدر توان داشتیم برای انجام وظیفه گذاشتیم.
حجت الاسلام طیبی امام جمعه آستانه اشرفیه نیز در مراسم مذکور با اشاره به اینکه هویت این شهرستان به وجود سید جلال الدین گره خورده، اظهار کرد: اجرای طرح حرم تا حرم از انتظارهای مردم آستانه اشرفیه از متولیان امر است.
در مراسم مذکور، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به عنوان رئیس جدید هیأت امنای آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه معرفی و از زحمات حسین داداشی تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است آقایان سید ضیاء میرهاشمی نسب، قاسم خلیق، مرتضی فخر موسوی و حجت الاسلام والمسلمین محمد طیبی به عنوان اعضای جدید هیأت امنای حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف معرفی شدند.
آستانه اشرفیه در 35 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سید جلال الدین اشرف برادر گرامی امام رضاست و مرقد مطهر او در این شهرستان است.
7296/2007

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha