قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توئیتر از حذف نکردن توئیت ترامپ درباره نماینده مسلمان دفاع کرد

تهران توئیتر در تماس با نماینده زن مسلمان آمریکایی از حذف نکردن توئیتی از ترامپ که به افزایش تهدید به قتل علیه این نماینده منجر شد، دفاع کرد.

توئیتر از حذف نکردن توئیت ترامپ درباره نماینده مسلمان دفاع کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، «جک دورسی» مدیر عامل شرکت توئیتر از تصمیم این شرکت برای حذف نکردن توئیت جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا حمایت کرد.
دورسی در تماس تلفنی با «ایلهان عمر» زن مسلمان عضو مجلس نمایندگان آمریکا به وی گفته است که این شرکت در تصمیم برای حذف نکردن توئیت ترامپ اشتباه نکرده است.
رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در پیامی توئیتری فیلمی از صحنه های دلخراش حمله تروریستی یازده سپتامبر سال 2001 منتشر کرد جمله ای را که از یک سخنرانی خانم عمر تقطیع شده بود، با این صحنه ها ترکیب کرده بود.
عمر در سخنرانی خود از ارتباط دادن همه مسلمانان به عاملان این حمله تروریستی انتقاد کرده و گفته بود که تبعیض علیه مسلمانان به این دلیل اعمال می شود که «کسانی عملی انجام داده اند».
ترامپ در توئیت خود تنها این جمله از عمر را منتشر کرد به طوری که به بیننده اینگونه القا می شد که قصد این نماینده مسلمان تقلیل دادن فاجعه یازده سپتامبر به «کسانی عملی انجام داده اند» بوده است.
در تماس مدیر عامل توئیتر با عمر، او از حذف نشدن این توئیت ترامپ از سوی شرکت توئیتر انتقاد کرد اما دورسی گفت که این توئیت هیچ یک از مقررات این شرکت را نقض نکرده است.
عمر چند روز پس از انتشار این توئیت ترامپ گفت که تهدیدهای جانی علیه وی افزایش یافته و بسیاری از تهدید کنندگان مستقیم یا غیرمستقیم به این توئیت اشاره می کنند.
منتقدان می گویند بسیاری از پیام های توئیتری ترامپ ناقض مقررات توئیتر است اما این شرکت گفته است که به دلیل مصلحت عمومی برای محدود نکردن رئیس جمهوری آمریکا توئیت های او را حذف نمی کند.
اما مدیران توئیتر به تازگی اعلام کرده اند که قصد دارند تدابیری اتخاذ کنند تا در توئیت های که ناقض مقررات این شرکت است اما توئیتر تمایل به حذف آن ها ندارد، محتواهای مرتبط با آن برای آشکار شدن موضوع به مخاطبان ارائه شود.
شبد**9416**1379

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha