قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توسط وزیر خارجه عراق و معاون نخست وزیر روسیه؛

عراق و روسیه سند مشترک توسعه همکاری امضا کردند

بغداد عراق و روسیه در پی برگزاری نشست کمیسیون مشترک خود، با امضای یک سند مشترک، بر سر توسعه همکاری و روابط همه جانبه توافق کردند.

عراق و روسیه سند مشترک توسعه همکاری امضا کردند

وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد: درپی برگزاری هشتمین نشست کمیسیون مشترک عراق و روسیه روز پنجشنبه در بغداد، دو طرف با امضای یک سند مشترک بر توسعه روابط همه جانبه فی مابین در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی تاکید کردند.
این سند مشترک از سوی "محمدعلی الحکیم" وزیر امور خارجه عراق و «یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر روسیه و رئیس روسی کمیسیون مشترک دو کشور امضا شد.
اطلاعیه وزارت امور خارجه عراق حاکی است دو طرف توافق کردند موانع توسعه روابط در زمینه تجارت، پولی و بانکی، انرژی، برق، منابع معدنی، صنعت، ارتباطات، فناوری اطلاعات، راه و ترابری، کشاورزی، عمران و مسکن، بهداشت، ورزش، فرهنگ، گردشگری، آموزش و پرورش و همکاری در زمینه های دیگر را بر طرف و سازوکارهای لازم را پیش بینی و ارائه کنند.
معاون نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه برای انجام سفر دو روزه وارد بغداد شد و تاکنون با برخی مقامات این کشور از جمله "برهم صالح" رئیس جمهوری دیدار و گفت و گو کرده است.
عراق طی نزدیک به دو سالی که از اعلام پایان نظامی داعش می گذرد، شاهد توسعه قابل توجه روابط با کشورهای مختلف از جمله همسایگان و جهان عرب بوده است.
این روند در شش ماه گذشته و دوران نخست وزیری عادل عبدالمهدی نخست وزیر جدید این کشور شتاب بی سابقه ای گرفته و بغداد را به کانون رفت و آمدهای دیپلماتیک و بین المللی تبدیل کرده است.
خاورم*4**380*

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha