قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: خروج از دولت توزیعی راه حل مشکلات کشور است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل مشکلات کشور خروج از دولت توزیعی و ورود به دولت تولیدی است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: خروج از دولت توزیعی راه حل مشکلات کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منطقه کهگیلویه و بویراحمد هادی قوامی عصر پنجشنبه، در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت توزیعی ریشه همه مشکلاتی است که هم اکنون با آن ها مواجه هستیم.

وی راه حل مشکلات کشور را خروج از دولت توزیعی و ورود به دولت تولیدی دانست و اظهار کرد: ۸۰ میلیون نفر از مردم مستقیماً از طریق یارانه ها از دولت حقوق دریافت می کنند و اگر این یارانه ها به پروژه های نیمه تمام تزریق می شد امروز از تعدد این پروژه ها صحبت نمی کردیم.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت توزیعی صدای نهادهای مدنی به درستی شنیده نمی شود، خاطرنشان کرد: دولت تولیدی دولتی است که حکومت وابسته به مردم می شود و کارمندان هر استان دستمزد را از مالیاتی می گیرند که در همان استان تأمین می شود.

قوامی با اشاره به اینکه دولت های ما وابسته به مردم نیستند و ما خدای فرصت سوزی در دنیا شده ایم، تصریح کرد: در دولت توزیعی، چالش ها و مشکلات تکرار می شود و در دور تسلسل حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه در کشور ما هم راستایی بین منافع فردی و جمعی و ملاحظات کوتاه مدت و بلندمدت وجود ندارد، با انتقاد از توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال گذشته، ادامه داد: این تصمیمات دستوری و بدون ملاحظات فنی، خسارات زیادی به کشور وارد می کند و سال گذشته شاهد بودیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی چه رانت هایی ایجاد کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در راستای رونق تولید، تسهیلات و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نه تنها از بانک ها که از نظام بورس هم باید تأمین شود.

قوامی با بیان اینکه کارآفرینان موتور محرکه حوزه تولید کشور هستند، بیان کرد: باید شرایط اجتماعی را برای کارآفرینان فراهم کنیم تا بتوانیم لوکوموتیو اقتصاد کشور را به حرکت درآوریم.

وی با اشاره به فرسوده شدن تجهیزات شرکت نفت گچساران، اضافه کرد: این تجهیزات متعلق به ۵۰ سال قبل بوده و فرسوده شده و هر لحظه ممکن است حادثه ناگواری رخ داده و جان سرمایه هایی که در خدمت شرکت نفت هستند را بگیرد.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha