قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۱۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دونالد ترامپ ۳۰۰ میلیون دلار به دویچه بانک بدهکار بوده است

پس از کنگره آمریکا اکنون مقامات قضایی نیویورک به بررسی وابستگی مالی رییس جمهوری آمریکا به "دویچه بانک" می پردازند. بزرگترین موسسه مالی آلمان در این باره مدارکی به دادستانی نیویورک تحویل داده است.

دونالد ترامپ ۳۰۰ میلیون دلار به دویچه بانک بدهکار بوده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری فرانسه و شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش دادند که دویچه بانک (بانک آلمان) به تقاضای لتیشا جیمز، دادستان نیویورک، پاسخ مثبت داده و مدارکی در رابطه با همکاری مالی این بانک با رییس جمهوری ایالات متحده به دادستانی نیویورک تحویل داده است.

به گزارش سی ان ان، هدف اصلی پرونده ای که علیه ترامپ باز شده، رسیدگی به فعالیت شرکت ترامپ در زمینه هتل سازی در شیکاگو، میامی و واشنگتن، و همچنین خرید باشگاه فوتبال آمریکایی بوفالو بیل است.

بزرگترین موسسه مالی آلمان و دادستانی نیویورک در این باره سکوت کرده اند. دویچه بانک تنها به این جمله بسنده کرده است که با مقامات رسمی برای رسیدگی به پرونده های قضایی همکاری می کند.  

نقش روسیه

کنگره ایالات متحده از مدت ها پیش در حال بررسی وام های کلان دویچه بانک به ترامپ است. سناتورهای دموکرات در کنگره احتمال می دهند که در روابط مالی بانک آلمانی و ترامپ، روسیه نیز نقش بازی کرده باشد.

ماکسین واترز که در حال حاضر رییس کمیته مالی کنگره است در ماه مه ۲۰۱۷ در نامه ای به دویچه بانک ابراز نگرانی کرده بود که مبادا دولت روسیه ضامن ترامپ بوده یا به گونه دیگری در این زمینه دخیل بوده باشد.

آدام شیف، رییس کمیته اطلاعات و امنیت کنگره، یک گام جلوتر رفته و احتمال داده است که دویچه بانک می تواند در پولشویی خانواده ترامپ نقش داشته باشد.

به گزارش نیویورک تایمز، دونالد ترامپ هنگامی که وارد کاخ سفید شده دست کم ۳۰۰ میلیون دلار به بانک آلمانی بدهکار بوده است. خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ گزارش داد که دویچه بانک تصمیم گرفته است، مهلت بازپرداخت بدهی ترامپ را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کند.

حتی دیوید اندریچ، کارشناس مالی نشریه نیویورک تایمز که تحقیقات زیادی پیرامون فعالیت های دویچه بانک انجام داده، معتقد است که ترامپ بدون دویچه بانک «احتمالا هرگز به کاخ سفید راه نمی یافت».

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha