قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد استاندار گلستان:

دولت در اختصاص بودجه به پروژه های اولویت دار گلستان کم توجه است

گرگان- سرپرست استانداری گلستان گفت: برخی از پروژه های اولویت دار مانند سدهای نرماب و آقدکش به دلیل عدم تخصیص اعتبار هنوز تکمیل نشده است در شرایطی که جزو پروژه های اولویت دار استان هستند.

دولت در اختصاص بودجه به پروژه های اولویت دار گلستان کم توجه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، میرمحمد غراوی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی استان اظهار کرد: زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی اولویت دار جزو مباحث مهم در استان است که تاکنون ۳۴ هزار هکتار از این اراضی زهکشی شده است.

وی افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور به این استان اجرای زهکشی در ۷۰ هزار هکتار به تصویب رسید در حالی که برای جلوگیری از خسارت های سیل نیاز داریم همه اراضی اولویت دار زهکشی شود.

سرپرست استانداری گلستان ادامه داد: براساس مطالعاتی که جهادکشاورزی استان انجام داده اجرای زهکشی در ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اجرای آن می تواند بخشی از مشکلات ما را حل کند.

وی اضافه کرد: سد نرماب یکی دیگر از پروژه های اولویت دار است که ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر دولت بدهکاری ۲۵۰ میلیارد تومانی در این پروژه را به پیمانکار که قرارگاه خاتم الانبیا (ص) است پرداخت می کرد چنین حجم خسارتی را شاهد نبودیم.

غراوی تصریح کرد: اگر دولت سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان از بدهی پیمانکار را پرداخت می کرد امسال سد نرماب تکمیل و آبگیری می شد اما به رغم پیگیری ها این اتفاق رخ نداد.

وی خاطرنشان کرد: در پیوست بودجه امسال هم رقم چندانی برای این پروژه پیش بینی نشده است و با توجه به این شرایط امکان تکمیل آن تا پایان سال وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه سد نرماب ظرفیت ذخیره ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب رودخانه های نرماب، خرمارود و چلچای را دارد، بیان کرد: سد آقدکش با هدف کنترل و مدیریت سیلاب آق قلا در دستور کار قرار گرفت اما وقتی یک میلیارد تومان به آن اختصاص داده می شود، نمی شود کاری انجام داد.

به گفته غراوی پیگیری های زیادی هم برای اجرای پروژه های اولویت دار از جمله سد آقدکش انجام دادیم اما همواره از سوی مدیران ارشد کشور اعلام شد که محدودیت بودجه داریم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha