قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نمایندگان هلال احمر قطر از مناطق سیل زده خوزستان دیدن کردند

اهواز نمایندگان جمعیت هلال احمر کشور قطر روز پنجشنبه با هدف ارزیابی خسارات سیل اخیر به خوزستان از برخی مناطق این استان دیدن کردند.

نمایندگان هلال احمر قطر از مناطق سیل زده خوزستان دیدن کردند

یکی از برنامه های این تیم ارزیاب چهار نفره، بازدید از مناطق سیل زده و ارزیابی وسعت و برآورد خسارت ناشی از سیل اخیر در خوزستان بود.
این بازدید و ارزیابی میدانی برای استفاده از توان جمعیت هلال احمر کشور قطر در ایجاد بازتوانی در مناطق سیل زده و افراد آسیب دیده و تعیین اولویت ها برای اهدای کمک ها است.
نشست با مدیران جمعیت هلال احمر خوزستان، بازدید از بیمارستان سلامت، بازدید از مناطق آسیب دیده و اردوگاه اسکان اضطراری شهر الهایی، دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، بازدید از سالن شهدای کارگر و روند جمع آوری و بسته بندی کمک های مردمی برای مناطق سیل زده و اردوگاه اسکان اضطراری تختی اهواز از جمله برنامه های روز نخست سفر 2 روزه این هیات قطری به خوزستان بود.
همچنین در حاشیه بازدید از اردوگاه های اسکان اضطراری الهایی و ورزشگاه تختی اهواز، تعدادی بسته اهدایی جمعیت هلال احمر قطر بین آسیب دیدگان توزیع شد.
پیش از این صندوق توسعه قطر اعلام کرده بود که کمک های انسان دوستانه خود را برای 15 هزار نفر از سیل زدگان ایران ارسال می کند. این کمک ها از طریق سازمان هلال احمر قطر و با هماهنگی سازمان هلال احمر ایران و صلیب سرخ جهانی برای سیل زدگان در حال ارسال است.
سیلاب مهیب ناشی از طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون 400 هزار نفر را در استان خوزستان درگیر کرده است.
حدود 300روستای خوزستان درگیر سیلاب اخیر بودند که از این تعداد 145روستا ، سیلاب وارد آنان شده بود و در مجموع ساکنان 60هزار واحد مسکونی روستایی خوزستان به نوعی با سیلاب دست و پنجه نرم کردند.
7152/6068

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha