قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

غول ایرانی در رده چهارم استادیوم های لیگ قهرمانان

آزادی دیگر ترسناک ترین ورزشگاه آسیا نیست

در سال های نه چندان دور ورزشگاه آزادی به عنوان ترسناک ترین ورزشگاه آسیا برای حریفان به حساب می آمد اما ریزش و کاهش تماشاگران فوتبال در ایران، شرایط را تغییر داده است.

آزادی دیگر ترسناک ترین ورزشگاه آسیا نیست

" ورزشگاه آزادی هنوز هم بزرگترین ورزشگاه آسیا است اما دیگر ترسناک ترین آن ها نیست. برای درک فضای وحشتناک ورزشگاه آزادی برای حریفان، نیاز به کنکاش زیادی نیست. تا یک دهه قبل این ورزشگاه حتی برای بزرگترین تیم های قاره های دیگر نیز مکانی ترسناک به حساب می آمد. تیم ملی آلمان، تیم ملی الجزایر، بایرن مونیخ و بسیاری دیگر از تیم ها در سفرشان به تهران ، طعم حضور در فضای آزادی را چشیده بودند. اما با وجود برخی اتفاق هایی که به نظر می رسید می تواند به رونق فوتبال ایران و جذب تماشاگر کمک کند اما نتیجه عکس آن را نشان می دهد. البته که این موضوع فقط مختص ورزشگاه آزادی نیست و در سراسر ایران حضور تماشاگران در ورزشگاه ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده است و حتی حضور چهره های سرشناس و نتایج خوب نتوانسته است منجر به پر شدن استادیوم ها شود.


به عنوان نمونه پرسپولیس که در چهارفصل اخیر بهترین نتایجش در دهه های اخیر را گرفته به عنوان یکی از پرطرفدارترین تیم های ایران حتی در روزهایی که در کورس قهرمانی است حداکثر با 50 هزار تماشاگر بازی می کند. اما این در حالی است که در لیگ یازدهم که حمید استیلی هدایت این تیم را به عهده داشت در اولین مسابقه لیگ برابر ملوان 90 هزارتماشاگر به ورزشگاه رفته بودند. همه می دانند که پرسپولیس از نظر کسب افتخار و نمایش فوتبالی پیشرفت زیادی داشته است اما اینکه چرا هوادارانش مثل ورزشگاه را پر نمی کنند می تواند سوال مهمی باشد هرچند نباید شرایط سخت اقتصادی را به عنوان یکی از دلایل اصلی نادیده گرفت. این اتفاق نه فقط برای پرسپولیس که برای استقلال هم رخ داده است.

 


آزادی در رده چهارم


براساس آمارهای اعلام شده ای اف سید درباره تعداد حضور تماشاگران در بازی های این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان ، ورزشگاه آزادی در رده چهارم پرتماشاگر ترین ورزشگاه های آسیا است. در این فصل البته به دلیل چالش دیپلماتیک ایران و عربستان ، استقلال و پرسپولیس باز هم بازی های کمتری را در آزادی برگزار کرده اند و در مجموع مسابقات دو تیم در این ورزشگاه 195534 تماشاگر به استادیوم آمده اند که میانگین 16295 تماشاگر برای هر مسابقه است. آماری که می تواند به عنوان یک موضوع مهم در فوتبال ایران مورد کارشناسی و آنالیز قرار بگیرد.


اما بهترین آمار در بین ورزشگاه های آسیایی درگیر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هستند ورزشگاه تیانهی در کشور چین و متعلق به تیم گوانژو اورگراند بهترین آمار را دارد. این ورزشگاه 58هزار نفری در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان اسیا به طور میانگین در هر بازی 42875 تماشاگر را میزبانی کرده است. ورزشگاه وورکرزاستادیوم ، که  بازی های بیجینگ سینوبو در آن برگزار می شود با ظرفیت 64 هزار نفر در این فصل به طور میانگین میزبان 21556 تماشاگر بوده است. همچنین ورزشگاه سایتیما با ظرفیت 63700 تماشاگر که در کشور ژاپن قرار دارد و بازی های کاشیما آنتلرز در آن برگزار می شود در این فصل به طور میانگین پذیرای 20465 تماشاگر بوده است.

 

 

ورزشگاه ازدی تهران بین برترین ورزشگاه ها

منبع ورزش سه
ثبت نظرات
captcha