قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رانش زمین چهار خانه روستایی را در کلات تخریب کرد

فرماندار کلات گفت: در پی تداوم بارش شدید باران دیشب رانش زمین در روستای چرم کهنه این شهرستان موجب تخریب چهار واحد مسکونی شد، اما در این حادثه کسی آسیب ندید.

رانش زمین چهار خانه روستایی را در کلات تخریب کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرماندار کلات گفت: در پی تداوم بارش شدید باران دیشب رانش زمین در روستای چرم کهنه این شهرستان موجب تخریب چهار واحد مسکونی شد، اما در این حادثه کسی آسیب ندید.

مهدی ناصری روز پنجشنبه افزود: بخاطر جلوگیری از بروز حوادث احتمالی ۱۵ منزل مسکونی در روستا های چرم کهنه و ایدلیک واقع در دهستان کبودگنبد بخش مرکزی کلات تخلیه شدند.
وی به خسارات وارده به جاده ها نیز اشاره و بیان کرد: از آنجا که جاده های بین شهری مشهد - کلات و کلات - درگز باریک، کوهستانی و در برخی نقاط فاقد شانه خاکی مناسب هستند ریزش سنگ به داخل جاده موجب ناایمن شدن برخی نقاط می شود لذا رانندگان با وجود باز بودن این مسیر ها باید هنگام تردد در آن ها احتیاط بیشتری نمایند.
بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی راه ارتباطی روستا های سنگانه، قره تیکان، قلیچ آباد، چهچهه، برجنگل و تقی آباد در شهرستان کلات در پی بارش های دیروز بسته شده اند. همچنین با اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی موج جدید بارش ها که از جمعه گذشته آغاز شده همچنان به شکل بارش پراکنده برف و باران سراسر استان به ویژه مناطق شمالی را تا پایان هفته جاری تحت تاثیر قرار خواهد داد.
مرکز شهرستان کوهستانی کلات در ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع شده است. روستا های ایدلیک و چرم کهنه در مسیر کلات - درگز، با مرکز شهرستان ۳۰ کیلومتر فاصله دارند.
مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری کلات در فاصله ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است. کلات مرکب از دو بخش مرکزی و زاوین ۶۸ روستا دارد. ۲۷ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستا ها هستند. کلات از سمت شمال و شرق هم مرز با جمهوری ترکمنستان است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha