قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر کل راه آهن شمالشرق (۱):

امکان صادرات ۱۵۰ هزار تن سیمان شاهرود از طریق قطار وجود دارد

شاهرود - مدیرکل راه آهن شمال شرق (۱) با بیان اینکه امکان صادرات ۱۵۰ هزار تن سیمان شاهرود از طریق قطار وجود دارد، گفت: مسیر ریلی امیرآباد و آسیای میانه یکی از بهترین راه های صادرات است.

امکان صادرات ۱۵۰ هزار تن سیمان شاهرود از طریق قطار وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرشاد زادخور صبح پنج شنبه در دیدار با مسئولان شهرستان شاهرود به میزبانی راه آهن شمال شرق (۱) در شاهرود با بیان اینکه طی جلسه ای راهکارهای افزایش حمل سیمان صادراتی از طریق خطوط ریلی این اداره کل مورد ارزیابی قرار گرفت، بیان کرد: افزایش صادرات از مبادی ریلی یکی از سیاست های کلی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: این کار با هدف کمک به صنایع داخلی در سال حمایت از تولید ملی و سوق دادن بار از جاده به سمت ریل، که البته در زمره راه های ارزان قیمت برای انتقال بار است، صورت می گیرد.

فرصت مناسب برای صادرات سیمان

مدیرکل راه آهن شمال شرق (۱) با بیان اینکه راهکارهای مناسب و زمینه برای حمل ۱۵۰ هزار تن سیمان صادراتی از ایستگاه شاهرود به مقصد بندر امیر آباد و آسیای میانه وجود دارد، گفت: با توجه به شرایط خاص کشورهای «سی آی اس»، تقاضای کشورهای هدف برای واردات تا دو میلیون تن سیمان در هر سال، فرصت مناسبی فراهم شده که از ظرفیت های موجود برای حمایت از تولید ملی گام های مؤثری را برداریم.

زادخور بیان کرد: در نشستی با مسئولان سیمان شاهرود مقرر شده تا واگذاری واگن و حمل سیمان از طریق خطوط ریلی بررسی و حمل سیمان صادراتی در اولویت حمل بار اداره کل راه آهن شمال شرق (۱) قرار گیرد همان طور که امروز صادرات سیمان از ایستگاه های دیگر این منطقه صورت می گیرد.

وی کاهش مصرف سوخت، امکان تناژ بالای حمل بار، ایمنی بالا و دستیابی آسان و راحت را از مزیت های حمل بار از طریق خطوط ریلی برشمرد و گفت: راه آهن در راستای توسعه صادرات محصولات داخلی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

کارخانه سیمان شاهرود سه دهه پیش به همت مردم این شهرستان و با سهام عام آغاز به کار کرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha