قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استعفای شماری از اعضای شورای نظامی سودان

تهران – - «شمس الدین کباشی» سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان بامداد پنجشنبه از استعفای سه تن از اعضای این شورا خبر داد.

استعفای شماری از اعضای شورای نظامی سودان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کباشی افزود: عمر زین العابدین الشیخ، جلال الدین الشیخ الطیب و الطیب بابکر علی سه عضوی هستند که استعفا دادند و ریاست شورای نظامی در حال بررسی استعفای آنها است.
این شورا 9عضو دارد که 6نفر آنها از افسران ارتش، 2نفر متعلق به نیروهای پلیس و یک تن نیز مربوط به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی سودان است.
سخنگوی شورای نظامی سودان همچنین گفت که معارضان این کشور با شورای نظامی برای تشکیل یک کمیته برای حل اختلافات به توافق رسیدند.
وی اضافه کرد که ما به همراه شرکایمان برای رساندن کشور به جایگاه امنی تلاش می کنیم و در صدد هستیم تا نقاط اختلافمان را با گروه های سودانی شناسایی و برای حل آن چاره ای بیاندیشیم.
سران اتحادیه آفریقا روز سه شنبه در نشست قاهره اولتیماتوم 15 روزه خود به شورای نظامی انتقالی سودان برای واگذاری قدرت را به سه ماه افزایش دادند.
در پی اعتراض های مردمی در سودان که بیش از چهار ماه ادامه داشت، سرانجام ارتش این کشور در 22 فروردین ماه با صدور بیانیه ای برکناری عمر البشیر رییس جمهوری این کشور را پس از 30 سال حکومت، تأیید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه ممنوعیت رفت و آمد در این کشور اعلام کرد.
در بیانیه 22 فروردین ماه مقرر شد شورای نظامی انتقالی به ریاست عوض بن عوف وزیر دفاع به مدت 2سال زمام امور را در دست گیرد.
اما بن عوف یک روز پس آن از سمت خود کناره گیری کرد و عبدالرحمن البرهان برای این منصب تعیین شد.
با وجود برکناری البشیر مردم همچنان به اعتراضات خود در سودان ادامه می دهند، آنها می ترسند نظامیان بر موج این انقلاب سوار شوند.
شبک**9365**1708

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha