قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۰۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دردسری که مالیات برای تولیدکنندهای کشاورزی مازندران درست کرده

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی باغداران مازندران گفت: متأسفانه اجرا نشدن قوانین مالیاتی به خصوص اجرای ماده ۱۳۳ قانون معافیت مالیاتی منجر به ناامیدی در بخش تولید و حتی ورشکستگی تعاونی ها و اتحادیه های تولیدی می شود.

دردسری که مالیات برای تولیدکنندهای کشاورزی مازندران درست کرده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا شعبانی با بیان اینکه پرداخت کنندگان مالیات، اعضای شرکت ها یعنی تولیدکنندگان بخش باغبانی استان هستند، تصریح کرد: این مهم از دید گیرندگان مالیات نادیده گرفته شده که با وجود معافیت ۱۰۰ درصدی تولید کنندگان بخش کشاورزی باید به اجبار مالیات پرداخت کنند و این بی احترامی به قانون، قانون گذار و ستم به تولید کننده است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با انتقاد از عملکرد اداره مالیات بیان کرد: امروز یکی از مشکلات اصلی شرکت های تعاونی، مالیات است؛ فشار مضاعف مالیات با مسدودسازی حساب بانکی و جلوگیری از معاملات موجب شده هیئت مدیره های شرکت های تعاونی تولیدی دیگر رغبتی برای حضور در هیئت مدیره نداشته باشند.

شعبانی، شفافیت مالی را شاخصه شرکت های تعاونی دانست و بیان کرد: فشارهای مالیاتی، عدم توجه به ایرادهای غیر منطقی اداره مالیات و عدم همراهی دستگاه های مربوط موجب شده که باغداران مازندران برای سال آینده داوطلب ورود به هیئت مدیره شرکت های تعاونی شهرستانی و استانی نباشد.

مدیرعامل اتحادیه باغداران در تشریح مشکلاتی که اداره مالیات برای شرکت های تعاونی تولیدی بخش کشاورزی ایجاد کرده است، بیان کرد: دلیل تمامی مشکلات موجود، اجرا نشدن قانون است، طبق قانون شرکت های تعاونی تولیدی بخش کشاورزی از مالیات معاف هستند در حالی که این اداره تمام فعالیت های اتحادیه حتی خرید یک حبه قند را بررسی می کند تا بتواند از قسمتی مالیات بگیرد.

وی با بیان اینکه تولید مرکبات و کیوی مازندران رتبه برتر کشوری را دارد، اظهار کرد: مازندران بیش از ۷۰ درصد کیوی و ۵۰ درصد مرکبات کشور را تولید می کند.

وی، ۸۰ درصد از تولید مرکبات مازندران را مربوط به انواع پرتقال و نارنگی دانست و اظهار کرد: به غیر از لیمو، تولید پرتقال تامسون از اواخر سال ۷۰ توسعه چشمگیری در استان داشته است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: کشت تک محصولی تامسون در آن زمان، استان را با مشکل بازار مواجه کرده بود که با ایجاد بسترها و زیرساخت ها تولیدی، زمینه کشت انواع ارقام تولیدی مرکبات در مازندران رقم خورد.

شعبانی با تاکید بر اینکه تنوع مرکبات موجب تنوع بازار خواهد شد، اظهار کرد: تنوع تولیدی در مرکبات باغ های استان یقیناً باعث استمرار در تولید خواهیم شد به گونه ای که در تمام فصول سال شاهد تولید مرکبات در مازندران خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha