قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۹۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

کمک های ارسال شده برای بازساری مناطق سیل زده تجمیع می شوند

اهواز معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: کمک های مردمی و بنگاه های بزرگ اقتصادی برای بازسازی مناطق سیل زده تجمیع می شوند.

کمک های ارسال شده برای بازساری مناطق سیل زده تجمیع می شوند

محمد امید روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای سیل زده حاشیه رودخانه دز در شهرستان شوش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سیل اخیر برخی فضاهای عمومی مانند مدارس و مراکز بهداشت تخریب شده اند که قرار است توسط وزارتخانه های متبوع نوسازی شوند.
وی ادامه داد: دولت در صدد شناسایی نقاط آسیب دیده برای پرداخت خسارت و بازسازی مناطق است و در استان خوزستان نیز تنها بخش های کوچکی از برآورد خسارت ها باقی مانده است.
امید یادآور شد: در حال حاضر کار پرداخت خسارت و بازسازی نقاط سیل زده در کشور آغاز شده است.
وی خاطر نشان کرد:با توجه به حجم بارش های باران در کشور وقوع این خسارت ها تا حدی طبیعی است اگر چه تلاش ما به حداقل رساندن خسارت های وارده به مردم بود اما باید پذیرفت که چنین خسارت هایی در حوادثی مانند سیل تا حدودی اجتناب ناپذیر است.
امید گفت: با فروکش کردن سیل تلاش دولت برای بازسازی نقاط بیشتر شده است به طوریکه در مرکز به طور مستمر جلساتی برای شیوه جبران خسارت های ناشی از سیل به ویژه برای روستاییان برگزار می شود.
وی یادآور شد: بازدیدهای میدانی از نقاط سیل زده از سویی سبب آشنایی با نحوه فعالیت مسئولان استانی می شود و از سویی دیگر به تصمیم گیری های مرکز کمک می کند زیرا پس از بازدیدهای انجام شده حجم و وسعت کمک ها به نقاط سیل زده افزایش یافت.
امید در پایان افزود: مسئولان استان خوزستان در زمان سیلاب تمام وقت در کنار مردم بوده اند تا خسارت ها را به حداقل برسانند.
سیلاب مهیب که با طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون و سپس سرریز تالاب های شادگان و هورالعظیم از روزهای آغازین فروردین ماه شروع شد و همچنان در مناطقی جولان می دهد حدود 400هزار نفر را در مناطق روستایی و شهری خوزستان درگیر کرده است.
بیشترین حجم خسارت این سیلاب بی سابقه در شهرستان دشت آزادگان بوده که از مجموع 62هزار هکتار اراضی زیرکشت و آماده برداشت ، 44هزار هکتار آن زیر آب رفت.
به گفته غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان از گستردگی و حجم آب سیلاب در استان کاسته شده و در روزهای آینده نیز خروجی آب سدهای استان رو به کاهش خواهد رفت.
بنابراین گزارش، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور روز چهارشنبه با هدف بررسی نقاط سیل زده خوزستان به این استان سفر کرد.
9887/6064

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha