قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وجود ۲۳۰۰ کودک مبتلا به سوءتغذیه در بوشهر

مدیر کل کمیته امداد بوشهر گفت که تعداد ۲۳۰۰ کودک زیر پنج سال مبتلا به سوءتغذیه در سطح استان توسط کمیته امداد حمایت می شوند.در سال گذشته ۲۵ میلیارد ریال برای تأمین ۱۲ نوع سبد غذایی این کودکان هزینه شده است.

وجود ۲۳۰۰ کودک مبتلا به سوءتغذیه در بوشهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از حمایت این نهاد از ۲۳۰۰ کودک مبتلا به سو تغذیه در سطح استان خبر داد.

احمد لطفی اظهار داشت: کودکان زیر پنج سال که از نظر شاخص های رشد در وضعیت مناسبی نیستند توسط مراکز بهداشتی و درمانی شناسایی و به کمیته امداد معرفی می شوند.

وی با اشاره به این که فقر غذایی در کودکان نیازمند می تواند در آینده مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد کند، گفت: مبارزه این نهاد با سوءتغذیه کودکان با مشارکت وزارت بهداشت به شکل ویژه از سال ۸۴ آغاز شد و تا امروز با حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال ادامه دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: تعداد ۲۳۰۰ کودک زیر پنج سال مبتلا به سوءتغذیه در سطح استان توسط کمیته امداد حمایت می شوند.

لطفی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۵ میلیارد ریال برای تأمین ۱۲ نوع سبد غذایی این کودکان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: سرانه هر سبد غذایی ارائه شده در ماه یک میلیون ریال است و هر سبد شامل اقلامی از جمله حبوبات، لبنیات و تخم مرغ، برنج، ماکارونی و روغن می باشد که از طریق فروشگاه های طرف قرارداد به گروه های هدف تحویل می گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: هر کودک به محض ورود به طرح رفع سو تغذیه، طی یک یا دو دوره شش ماهه تحت حمایت قرار می گیرد تا مراتب پایش رشد به شکل دقیق و کامل انجام و شرایط رفع سوءتغذیه نیز با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی مربوطه محرز گردد.

طرح همسفره در کمیته امداد برای مشارکت نیکوکاران در زمینه حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه راه اندازی شده است، و مردم نیکوکار می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://hamsofreh.ir و پرداخت هزینه تمام یا بخشی از سبد غذایی این کودکان، کمیته امداد را در رفع سوءتغذیه کودکان نیازمند یاری رسانند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha