قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۹۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رهبر کره شمالی مذاکره کننده ارشد هسته ای خود با آمریکا را برکنار کرد

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، کیم یونگ چول، مذاکره کننده ارشد این کشور در مذاکرات هسته ای با آمریکا و کره جنوبی را بدون دلیل مشخصی برکنار کرده است. برکناری «کیم یونگ چول» یک هفته پس از آن صورت می گیرد که کره شمالی خواستار کنار گذاشتن مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، از مذاکرات هسته ای میان دو کشور شد.

رهبر کره شمالی مذاکره کننده ارشد هسته ای خود با آمریکا را برکنار کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

رسانه های کره جنوبی اعلام کردند رهبر کره شمالی مذاکره کننده ارشد این کشور با آمریکا را برکنار کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، رسانه های کره جنوبی روز چهارشنبه از برکناری کیم یونگ چول، مذاکره کننده ارشد کره شمالی در مذاکرات هسته ای با آمریکا خبر دادند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز چهارشنبه به نقل از یک منبع پارلمانی این کشور گزارش داد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، کیم یونگ چول، مذاکره کننده ارشد این کشور در مذاکرات هسته ای با آمریکا و کره جنوبی را بدون دلیل مشخصی برکنار کرده است.

به نوشته رویترز، کیم یونگ چول، همتای مذاکراتی مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا که به مرد دست راست رهبر کره شمالی نیز مشهور است، تاکنون در تلاش برای عادی سازی روابط با آمریکا و کره جنوبی نقش برجسته ای داشته است.

خبر برکناری کیم یونگ چول پس از آن اعلام می شود که وزارت خارجه کره شمالی هفته گذشته تأکید کرد پیونگ یانگ هیچ تمایلی به ادامه مذاکرات با حضور مایک پمپئو ندارد و آمریکا برای نشان دادن انعطاف باید او را از گفتگوها حذف کند.

اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد آماده برگزاری نشست سوم با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است، اما جان بولتون، مشاور ا منیت ملی کاخ سفید چهارشنبه گذشته گفت ابتدا باید نشانه های واقعی از سوی کره شمالی مبنی بر اتخاذ تصمیمات استراتژیک برای رها کردن تسلیحات هسته ای وجود داشته باشد. پنج شنبه گذشته نیز کره شمالی اعلام کرد نمی خواهد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تیم مذاکرات هسته ای دو کشور را هدایت کند و شخصی بالغ تری باید جایگزین او شود. این اظهارنظر درست چند ساعت پس از اولین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ پس از شکست مذاکرات هسته ای با آمریکا در ویتنام صورت گرفت.

کیم جونگ اون و دونالد ترامپ شامگاه چهارشنبه ۲۷ فوریه ۸( اسفند ۹۷) برای دومین بار در هانوی، پایتخت ویتنام با هم دیدار کردند. سران دو کشور سران پس از کش و قوس های فراوان سرانجام برای نخستین بار در خردادماه سال گذشته با هم دیدار و گفتگو کردند.

این اولین باری است که یک رئیس جمهور آمریکا در زمان حضور در کاخ سفید با رهبر کره شمالی دیدار می کند. روسای جمهور قبلی آمریکا حاضر به انجام این کار نشده بودند. از این رو، بسیاری از تحلیلگران این دیدار را به ویژه با توجه به هسته ای شدن کره شمالی، یک پیروزی بزرگ برای این کشور و مذاکره آن با آمریکا را نیز «مذاکره ای از موضع قدرت» می دانند.

اکنون پس از دومین دیدار رسمی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در ویتنام بسیاری از ناظران سیاسی با اشاره به اقدامات و تحرکات و اظهارات اخیر دو کشور بر این باورند که علی رغم ادعای رئیس جمهور و مقامات ارشد آمریکا مذاکرات بین دو کشور به بن بست رسیده و کره شمالی بدون لغو کامل تحریمهای آمریکا دست به خلع سلاح هسته ای و موشکی خود نخواهد زد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha