قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۹۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان:

سیلاب ۷۷ میلیارد تومان به راه های ارتباطی استان همدان خسارت زد

همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: بارش ها و سیلاب اخیر ۷۷ میلیارد تومان به راه های ارتباطی استان همدان خسارت وارد کرده است.

سیلاب ۷۷ میلیارد تومان به راه های ارتباطی استان همدان خسارت زد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مصطفی پناهنده ظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه پارسال یک سال پر چالش برای حمل و نقل بود و مسائل مختلفی در این حوزه پیگیری شد، اظهار داشت: بعد از تحریم ها، توجه به رانندگان و پیگیری مطالبات آنها اولویت قرار گرفت و در این راستا تطبیق قیمت های حمل و نقل با شرایط روز و بیمه و تأمین لوازم و قطعات مدنظر بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه سعی شد ضمن همکاری با صنوف، انجمن صنفی حمل و نقل و رانندگان و سایر بخش ها درصدد رفع مشکلات براییم و تا حدودی مشکلات رفع شد، گفت: در سیلاب های اخیر راهداری همدان وارد عمل شد.

پناهنده با بیان اینکه همدان از استان های درگیر در سیل و بارش بود اما به خاطر مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفته وضعیت بحرانی نشد، گفت: تمام دستگاه های اجرایی در آن برهه پای کار بودند.

وی با بیان اینکه همدان آسیب جدی ندیده اما خسارت های زیادی رخ داده است، اظهار داشت: صدمه جدی که پیکره استان را تحت الشعاع قرار دهد ایجاد نشد چرا که عوامل از بهمن ماه شرایط را تحت نظر داشتند.

پناهنده با بیان اینکه راهداری در تدارک آماده کردن استان برای میزبانی از مسافران بود اما بارش ها باعث شد راهداری بر میهمان داری ترجیح داده شود، اظهار داشت: ۵۱۶ نیرو در استان همدان با ۲۸۵ دستگاه ماشین آلات در راهداری فعال بودند تا جایی که بارش ها هیچیک از راه ها را مسدود نکرد.

۲۵۸ دهنه پل بر اثر سیل اخیر در استان همدان دچار آسیب جدی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه سیل اخیر باعث از بین رفتن برخی راه ها و موجب تخریب مسیرها شد، اظهار داشت: ۲۵۸ دهنه پل بر اثر سیل اخیر در استان همدان دچار آسیب جدی شد کما اینکه برخی آسیب ها هم اکنون در حال اتفاق است و به واسطه رانش زمین خساراتی به بار می آید.

وی از صبوری و کمک مردم قدردانی کرد و با بیان اینکه رانش ها بر اساس رفتار خاک رخ می دهد، اظهار داشت: در سه محور شاهد رانش جدی زمین بودیم که گردنه اسدآباد از جمله آن بود.

پناهنده با بیان اینکه در رانش ها لایه های خاک مقاومت خود را از دست می دهد، اظهار داشت: البته در زمان بارش ها ۱۲ هزار تن شن و نمک استفاده شد که همین امر باعث آسیب روکش محورها شده که ترمیم نیاز دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه لکه گیری محورها در دست اقدام است به رانش های صورت گرفته در سولان و مریانج اشاره کرد و گفت: اقدامات برای رفع مشکلات همچنان در دست اجراست اما رانش صورت گرفته در مریانج در یک مسیر تفریحی که توسط شهرداری ساخته شده ایجاد شده است و ارتباطی به راهداری ندارد.

وی اولویت را بازسازی پل ها برشمرد و به خسارات وارد شده اشاره کرد و اظهار داشت: سیلاب ها به بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ۷۷ میلیارد تومان خسارت وارد کرده به طوری که ۸۵۰ کیلومتر راه و ۲۵۸ دهنه پل تخریب شده است.

پناهنده با بیان اینکه برخی از خسارت ها سنگین است، اظهار داشت: در رانش گردنه اسدآباد چهار تیم تخصصی وارد عمل شده و مطالعاتی انجام می دهند تا با جذب اعتبار ملی از وزارت راه این محور را بازسازی کنیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha