قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۸۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

یک جامعه شناس گفت: در آینده از عموها و اقوام نزدیک تنها یک اسم باقی می ماند.

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی نوری ، با اشاره به این که زنگ خطر کم شدن دید و بازدیدها چند سالی است که به صدا در آمده است، بیان کرد: یکی از علت های کم شدن صله رحم، مشکلات موجود اقتصادی است که با مدیریت نادرست خانواده ها این مسئله شدت بیشتری پیدا کرده است.

وی با بیان این که در حال حاضر برخی از فرزندان ما اقوام درجه یک خود مانند عمو، دایی، خاله و عمه را نیز نمی شناسند، اضافه کرد: کم شدن دید و بازدیدها موجب شده تا افراد از یکدیگر تنها یک اسم را بشناسند و هیچ گونه ارتباطی باهم نداشته باشند که این مسئله آسیب های اجتماعی بسیاری را به فرزندان و جامعه وارد می کند.

نوری با تاکید براین که خانواده ها در شرایط فعلی باید رفتارهای سخت گیرانه خود را ترک کنند، ادامه داد: چشم و هم چشمی ها در حال حاضر شرایط را سخت تر می کند و موجب می شود تا فاصله ها از این چیزی که وجود دارد بیشتر شود.

به گفته وی، باید رفتارهای تجمل گرایی از سمت خانواده ها از بین برود و برای دید و بازدید با اقوام و برقراری ارتباطات اجتماعی به دنبال آماده کردن شام و نهارهای تجملاتی نباشند و تلاش کنند تا شرایط را آسان بگیرند و به طور قطع با این رفتارها دید و بازدیدها افزایش پیدا می کند.

این جامعه شناس با اشاره به این که در این رابطه باید کارکردهای اصلی فرهنگی در جامعه نیز تقویت شود، عنوان کرد: نهادهای فرهنگی باید به طور جدی در این زمینه ورود پیدا کنند و دیدگاه رسانه های ملی نیز باید تغییر کند و از بیان مسائل منفی خودداری شود.

وی با بیان این که خانواده ها الگوپذیری زیادی از رسانه ملی دارند، عنوان کرد: متأسفانه بسیاری از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی در رابطه با مسائلی مانند خیانت، کلاهبرداری و…پخش می شوند که این مسائل به طور ناخودآگاه در ذهن مردم جامعه اثر می گذارد و بیان بیش از حد مشکلات جامعه، آسیب هایی را با خود به همراه دارد.

نوری با تاکید بر این که آموزش و پرورش نیز در این حوزه باید بسیار جدی تر فعالیت کند، افزود: باید در همان ابتدا به دانش آموزان آموزش داده شود که به دنبال تجمل گرایی نباشند تا ساده زیستی برای نسل آینده نهادینه شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha