قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۸۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشاور وزیر نیرو:

رسانه ها در شرایط بحران تاب آوری بیشتری داشته باشند

تهران مشاور وزیر نیرو گفت: رسانه ها باید در شرایط بحران تاب آوری بیشتری داشته باشند تا مرجعیت رسمی آنها در مقابل شبکه های فضای مجازی از بین نرود.

رسانه ها در شرایط بحران تاب آوری بیشتری داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد فاضلی عصر امروز (سه شنبه ) در نشست تغییرات اقلیمی و رسانه ها با اشاره بر سیل فروردین 98 اظهار کرد: تغییر اقلیم از جنس پدیده های بدخیم است، به عبارت دیگر این پدیده ها مانند سلول های سرطانی سال ها مخفی می مانند و به طور ناگهانی آشکار می شوند.
وی افزود: سخت بودن تعریف مسئله از جمله ویژگی پدیده های بدخیم مانند سیل های اخیر کشور است، در واقع راه حل اصل مسئله را تغییر می دهد، بحران آب با راه حل های مختلف مسائل متفاوتی نیز پیدا می کند.
به گفته مشاور وزیر نیرو، در پدیده های بدخیم معمولا ایجاد کننده مشکل همان حل کننده مسئله است، بطور مثال کشورهای صنعتی مانند آمریکا و چین یعنی همان انتشاردهندگان گازهای گلخانه ای در حال رفع این مشکل برآمده اند.
فاضلی یادآورشد: مسائل بدخیم هنگامی ایجاد می شود که حکمرانی کشورها برای رویکرد همه در کنار یکدیگر آماده باشند، از این رو رسانه ها در این شرایط تأثیر بسیاری دارند.
وی به لزوم ارتباط مداوم رسانه ها به سازمان های مدیریت سیلاب و بحران اشاره کرد و گفت: باید روزنامه نگاران فاجعه در کشور پرورش یابند و در عرصه های مختلف حضور پیدا کنند، اما در حال حاضر روزنامه نگاران بحران زیر مجموعه گروه اجتماعی قرار گرفته اند که بیشتر به موضوعات پربازدید می پردازند.
مشاور وزیر نیرو به بی اعتباری رسانه ها در افکار عمومی اشاره و خاطر نشان کرد: رسانه ها فاقد یک ساختار مشخص برای پوشش وقایع خبری بحران هستند، از این رو رویه آنها باید به گونه ای باشد که بتوانند با جامعه به تفاهم برسند.
**9491**1601**

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha