قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پارلمان عراق: با تمام توان برای مستثنی شدن از تحریم ها علیه ایران تلاش می کنیم

عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق از احتمال تمدید معافیت های عراق از تحریم ها علیه ایران خبر داد

پارلمان عراق: با تمام توان برای مستثنی شدن از تحریم ها علیه ایران تلاش می کنیم
کمیته روابط خارجی پارلمان عراق از تصمیم خود برای فشار بر طرف آمریکایی به منظور مستنثی شدن عراق از تحریم ها علیه تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، "حسن فدعم" عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق به السومریه نیوز گفت: احتمال می رود که واشنگتن معافیت های عراق از تحریم ها علیه تهران را تمدید کند.

وی اظهار داشت که کمیته روابط خارجی با تمام قدرت و از طریق روابط خود به طرف آمریکایی فشار می آورد تا عراق را از این تحریم ها مستثنی کند.

فدعم اظهار داشت: منافع عراق در منطقه مبتنی بر تبادل منافع با کشورهای منطقه و به ویژه ایران است، زیرا ایران کشوری مهم است و ما مرزهای طولانی و اشتراکات و مبادلات تجاری زیادی با این کشور داریم.

وی افزود: این به نفع عراق نیست که ابزاری برای تحمیل تحریم ها علیه ایران باشد و در صورتی که دولت عراق اجرای تحریم ها علیه ایران را بپذیرد  تصمیمی اشتباه اتخاذ کرده است که بر منافع عراق و اقتصادی آن و نیز بر روابط عراق با همسایگانش و ثبات خاورمیانه تاثیری منفی خواهد گذاشت.

فدعم تاکید کرد که عراق گاز مایع و برق را از ایران وارد می کند و ما در آستانه فصل تابستان قرار داریم و بنابراین از وقت کافی برای تامین این نیازها برخوردار نیستیم و در نتیجه در موقعیتی بسیار دشوار قرار خواهیم گرفت و ملت عراق آسیب خواهند دید.

وی تاکید کرد که ما حداقل خواهان تمدید شش ماهه معافیت ها از تحریم ها علیه ایران تا پایان یافتن فصل تابستان هستیم.

کاخ سفید روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم های یکجانبه آمریکا که کمتر از دو هفته دیگر به پایان می رسد، تمدید نخواهد شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha