قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۷۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدافعان حقوق پناهجویان با طرح سختگیرانه کانادا مخالفت کردند

تهران فعالان مدافع حقوق پناهجویان نسبت به طرح ایجاد تغییر در سیستم پناهجویی کانادا هشدار داده و اعلام کردند که این طرح دولت، پناهندگان را از حقوق اصلی شان محروم می کند.

مدافعان حقوق پناهجویان با طرح سختگیرانه کانادا مخالفت کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روز سه شنبه پایگاه اینترنتی «نیوعرب»، دولت کانادا اصلاحیه ای در مورد قانون مهاجرت و پناهندگی این کشور ارائه داده است که به موجب آن، افرادی که قبلا از کشورهای آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند درخواست پناهندگی کرده اند، از حق شرکت در جلسه اولیه رسیدگی به تعیین وضعیت پناهندگی محروم می شوند.
دولت «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، این طرح را برای مدیریت بهتر پناهندگان و جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به این کشور می داند. ظرف چند سال گذشته، هزاران پناهجو از مرز آمریکا گذشته و وارد کانادا شده اند.
کانادا در بوجه سال 2019 خود عنوان کرده است که طی پنج سال 88 میلیون دلار برای عملی کردن «راهبرد اجرای مرزی» در این کشور و بررسی درخواست های پناهندگی، سرمایه گذاری خواهد کرد.
از سویی، «ژان نیکلا بز» رئیس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در کانادا از این طرح دفاع کرده و آن را در راستای قوانین بین المللی دانست.
این در حالی است که «شری آیکن» استاد رشته حقوق در دانشگاه «کوئین» اونتاریو ضمن انتقاد از این طرح، گفت که این تغییرات ممکن است پناهجویان واقعی را از حق رسیدگی به پرونده شان محروم کند.
وی یادآور شد که کانادا با این طرح به سمت برچیدن سیستم کلی تعیین وضعیت پناهجویی حرکت می کند.
در حال حاضر، درخواست های حمایت از پناهجویان قبل از رسیدگی در هیات مهاجرت و پناهندگی کانادا، در یک جلسه اولیه شفاهی بررسی می شود.
اما به موجب طرح دولت، متقاضیان در صورت درخواست پناهندگی در یکی از کشورهای برخوردار از سیستم پناهندگی مشابه کانادا، به جلسه بررسی شفاهی دسترسی نخواهند داشت.
اروپام**9109**شبس**1613

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha