قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۷۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چین: به آمریکا برای تمدید نکردن معافیت خرید نفت از ایران اعتراض کردیم

وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه (امروز) اعلام کرد که اعتراض رسمی خود را به آمریکا به دلیل توقف اعطای معافیت از تحریم های نفتی ایران ارائه داده است. مسئله دیگری که به روابط پیچیده فعلی میان پکن و واشنگتن افزوده شده است.چین بزرگ ترین خریدار نفت ایران است و حدود ۵۸۵ هزار و ۴۰۰ بشکه از ایران خریداری می کند که در مجموع شش درصد از نیازهای چین به نفت را تأمین می کند.

چین: به آمریکا برای تمدید نکردن معافیت خرید نفت از ایران اعتراض کردیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

وزارت امورخارجه چین اعلام کرد که به طور رسمی به آمریکا به دلیل تصمیم اخیرش مبنی بر عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران اعتراض کرده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه (امروز) اعلام کرد که اعتراض رسمی خود را به آمریکا به دلیل توقف اعطای معافیت از تحریم های نفتی ایران ارائه داده است. مسئله دیگری که به روابط پیچیده فعلی میان پکن و واشنگتن افزوده شده است.

چین بزرگ ترین خریدار نفت ایران است و حدود ۵۸۵ هزار و ۴۰۰ بشکه از ایران خریداری می کند که در مجموع شش درصد از نیازهای چین به نفت را تأمین می کند.

چین یکی از هشت کشوری است که آمریکا پس از بازگرداند تحریم ها علیه ایران به عنوان بخشی از تصمیمش در خروج از توافق هسته ای، آنها را از این تحریم ها مستثنی کرد و به آنها اجازه داد به صورت محدودتر به واردات نفت ایران ادامه دهند.

سخنگوی وزارت امورخارجه چین پس از انتشار این خبر گفت: پکن به طور جدی با تحریم های یک جانبه آمریکا مخالف است. این تصمیم واشنگتن بی ثباتی در خاورمیانه و بازار جهانی نفت را تشدید خواهد کرد.

وی ادامه داد: ما از آمریکا می خواهیم تا رویکردی مسئولانه اتخاذ و نقشی سازنده ایفا کند، نه اینکه عکس آن را انجام دهد.

سخنگوی وزارت امورخارجه چین با تاکید بر اینکه روابط تجاری تهران و پکن در چارچوب قوانین بین المللی و مشروع است از آمریکا خواست تا به منافع و نگرانی های چین احترام بگذارد و تصمیمی نگیرد که منافع پکن را به خطر می اندازد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha