قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۷۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون سازمان بازرسی کل گلستان:

نبود مدیریت واحد آسیب های سیل را افزایش داد/لایروبی ناقص گرگانرود

گرگان- معاون سازمان بازرسی کل گلستان با بیان اینکه اقدامات برخی دستگاه ها در پیشگیری از سیل در گلستان ناقص بوده است، گفت: به دلیل نداشتن مدیریت واحد در سیل گلستان آسیب ها افزایش یافت.

نبود مدیریت واحد آسیب های سیل را افزایش داد/لایروبی ناقص گرگانرود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ابراهیم صحرایی صبح سه شنبه در نخستین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان در سالجاری اظهار کرد: با دستور رئیس سازمان بازرسی، بررسی های میدانی و رصد موضوعات مربوط به سیل آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی با یادآوری اینکه سازمان بازرسی درباره وقوع سیل و نقاط پرخطر سیل های سال های ۹۰، ۹۳، ۹۵ و ۹۷ در قالب پیشنهادات مطالب را مطرح کرده است، یکی از مهم ترین مسائل مربوط به سیل اخیر وجود تقاطع ها و پل ها با پیش بینی دبی ۱۰ و ۲۵ ساله است که در سیل اخیر مانعی برای عبور جریان سیلاب بودند.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع بازرسی کل استان ادامه داد: بیش از ۳۴۰ تقاطع با دبی ۱۰ ساله و بیش از ۷۰۰ تقاطع و پل با دبی ۲۵ ساله در استان شناسایی شد در حالیکه باید در زمان احداث این سازه ها برآوردهای ۵۰ و ۱۰۰ ساله پیش بینی می شد.

وی اضافه کرد: آب منطقه ای اعلام می کند که مصب رودخانه گرگانرود به چارقلی به طول هفت کیلومتر لایروبی شده است، درست نیست. بررسی های کارشناسی ما نشان می دهد لایروبی گرگانرود به صورت ناقص و در برخی جاها انجام شده است.

صحرایی تصریح کرد: بررسی ها و مستندات موجود نشان می دهد در بخشی از مسیر گرگانرود که آب منطقه ای مدعی لایروبی در آن است، دو طرف رودخانه لایروبی شده و وسط رودخانه دست نزده باقی مانده است و هنوز درختچه های گز در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه اقدامات برخی از دستگاه ها در پیشگیری از سیل در گلستان ناقص بوده است، متذکر شد: کانال هایی که برای ورود آب به تالاب گمیشان زده شده است، در صورت قطع آب از بالادست، خشک شدن این تالاب را به همراه خواهد داشت و خشک شدن تالاب و ریزگزد گلستان را تهدید می کند.

وی گفت: می پذیریم بخشی از اعتبارات برای اجرای طرح ها باید به استان اختصاص پیدا می کرد که این اتفاق نیفتاده استاما شواهد و قرائن نشان می دهد نداشتن مدیریت و فرماندهی واحد در سیل اخیر آسیب های گلستان را افزایش داد.

به گفته صحرایی سازمان بازرسی استان در پنج محور علل و عوامل وقوع و تشدید خسارت سیل، شناسایی تکالیف قانونی دستگاه ها، تعیین نحوه خسارت و جبران آن، نحوه جذب و توزیع کمک های مردمی و شناسایی خلاهای قانونی مسائل مربوط به سیل اخیر را بررسی می کند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha