قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۷۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیران گوگل از کارمندان شورشی انتقام می گیرند؟ / از کاهش اختیارات تا بی توجهی به ایده ها

چندماه پیش بود که گروهی از کارمندان گوگل چند اعتراض پیاپی را به شکل راهپیمایی بین المللی نشان دادند. اعتراض هایی با محوریت تبعیض و آزار جنسیتی و البته اعتراض به همکاری گوگل در ساخت تسهیلات نظامی هوشمند وابسته به پنتاگون. در زمان وقوع این اعتراضات ساندار پیچای مدیرعامل گوگل قول داد همه چیز را حل می کند. اما به نظر می رسد این قول با تبعاتی همراه شده است.

مدیران گوگل از کارمندان شورشی انتقام می گیرند؟ / از کاهش اختیارات تا بی توجهی به ایده ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  چندماه پیش بود که گروهی از کارمندان گوگل چند اعتراض پیاپی را به شکل راهپیمایی بین المللی نشان دادند. اعتراض هایی با محوریت تبعیض و آزار جنسیتی و البته اعتراض به همکاری گوگل در ساخت تسهیلات نظامی هوشمند وابسته به پنتاگون. در زمان وقوع این اعتراضات ساندار پیچای مدیرعامل گوگل قول داد همه چیز را حل می کند. اما به نظر می رسد این قول با تبعاتی همراه شده است.

برخی از معترضان گوگل می گویند برای مقابله با اعتراضات آنان، گوگل اقداماتی تلافی جویانه را آغاز کرده است.

براساس یک گزارش داخلی، دو کارمند گوگل که به سازماندهی اعتراضات جهانی شرکت گوگل در ماه نوامبر کمک کردند و به عبارتی رهبر اعتراضات محسوب می شوند، معتقدند که از زمان پایان اعتراضات تا کنون تحت فشارند. مرید ویتاکر، مدیر تحقیقات باز گوگل و کلر استاپلتون، مدیر بازاریابی در یوتیوب، گفته اند که آنها پس از اتمام اعتراضات شرایطی سخت دارند.

ویتاکر می گوید پس از آنکه گوگل را در اوائل آوریل شورای اخلاقی هوش مصنوعی را تعطیل کرد، فشار این شرکت بر کارمندان به طور چشمگیری افزایش یافته و او مجبور شده حتی  کارش در موسسه AI Now در دانشگاه نیویورک، را کنار بگذارد.

استاپلتون نیز نیمی از مسئولیت های خود را از دست داده است و در بخش نیروی انسانی نیز محدودیت هایی را تجربه می کند. وی در این خصوص گفته؛ "مدتی است که مدیرم شروع به نادیده گرفتن من کرده و کارم به دیگران داده شده است. استاپلتون برای احقاق حقوق خود یک وکیل را استخدام کرده است و می گوید محیط کار به شدت علیه من خصمانه است.

اما سخنگوی گوگل هر گونه تلافی را رد کرد و گفت که این حرکت ها بخشی از تغییرات روزمره کارکنان است.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha