قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۷۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بانک انگلیسی بارکلی: توقف صادرات نفت ایران بازار جهانی را با مشکل عرضه مواجه می کند / قیمت نفت از ۷۰ دلار فراتر می رود

بانک انگلیسی بارکلی هشدار داد توقف صادرات نفت ایران بازار جهانی را در کوتاه مدت با مشکل عرضه مواجه خواهد کرد. این بانک انگلیسی افزود: تصمیم دولت آمریکا به عدم تمدید معافیت ها احتمال دارد باعث فراتر رفتن متوسط قیمت نفت برنت از ۷۰ دلار در سال جاری میلادی شود.

بانک انگلیسی بارکلی: توقف صادرات نفت ایران بازار جهانی را با مشکل عرضه مواجه می کند / قیمت نفت از ۷۰ دلار فراتر می رود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بانک انگلیسی بارکلی هشدار داد توقف صادرات نفت ایران بازار جهانی را در کوتاه مدت با مشکل عرضه مواجه خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، بانک بارکلی پیش بینی کرد در پی عدم تمدید معافیت ها از تحریم نفتی ایران بازار جهانی نفت در کوتاه مدت با مشکل عرضه مواجه خواهد شد، اما بعید است این اقدام در بلندمدت تأثیر مهمی بر بازار داشته باشد.

این بانک انگلیسی افزود: تصمیم دولت آمریکا به عدم تمدید معافیت ها احتمال دارد باعث فراتر رفتن متوسط قیمت نفت برنت از ۷۰ دلار در سال جاری میلادی شود، اما این اقدام تأثیر مهمی بر پیش بینی ما از قیمت ها در بلندمدت نخواهد داشت.

این بانک البته تصریح کرد اقدامات آمریکا علیه ایران خطر درگیری در خاورمیانه را افزایش داده است که بسته شدن تنگه هرمز یکی از احتمالات در این زمینه است.

بارکلی همچنین تصمیم ترامپ برای عدم تمدید معافیت ها از تحریم نفتی ایران را برای هند و چین مشکل ساز دانست و تأکید کرد این دو کشور به سختی می توانند واردات نفت از ایران را به طور کامل متوقف کنند.

بر اساس این گزارش در حالی که متحدان آمریکا در منطقه سعی کرده اند با لفاظی های خود مانع رشد قیمت نفت پس از تصمیم اخیر آمریکا علیه ایران شوند قیمت نفت در پی این تصمیم حدود ۳ دلار افزایش یافته است.

در معاملات امروز سه شنبه قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ۷۴ دلار و ۳۹ سنت رسیده است. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز در برابر ۶۵ دلار و ۷۰ سنت معامله می شود.

وزیر انرژی عربستان روز سه شنبه بدون اشاره مستقیم به تحریم نفتی ایران اعلام کرد کشورش شرایط بازار را سنجیده و در صورت بروز کمبود عرضه، نفت بیشتری را روانه بازار خواهد کرد، این در حالی است که عربستان بر اساس توافق کاهش تولید اوپک نباید به طور یکجانبه تولید خود را افزایش دهد و هرگونه افزایش عرضه جهانی نفت توسط اوپک باید با اجماع اعضای این سازمان صورت گیرد که ایران نیز عضوی از آن است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha