قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۷۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دولت وفاق ملی لیبی کنترل مناطقی از فرودگاه طرابلس را به دست گرفت / محاصره نیروهای خلیفه حفتر

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، کنترل بخش بزرگی از فرودگاه طرابلس پایتخت این کشور را به دست گرفتند. سخنگوی عملیات آتشفشان خشم گفت: با توجه به کنترل نیروهای ما بر تمامی مناطق اطراف فرودگا، نیروهای سرلشکر خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی در حال حاضر تحت محاصره هستند.

دولت وفاق ملی لیبی کنترل مناطقی از فرودگاه طرابلس را به دست گرفت / محاصره نیروهای خلیفه حفتر

مصطفی المجعی سخنگوی رسانه ای عملیات «آتشفشان خشم» به خبرگزاری آناتولی گفت: این نیروها روز دوشنبه از سه محور به سوی فرودگاه طرابلس حرکت کردند و توانستند بخش بزرگی از این فرودگاه را به کنترل خود درآورند.

وی افزود: با توجه به کنترل نیروهای ما بر تمامی مناطق اطراف فرودگا، نیروهای سرلشکر خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی در حال حاضر تحت محاصره هستند.

المجعی یادآورشد که مهمترین موفقیت عملیات مذکور این است که خطر اصابت موشک به مناطق مسکونی را دور کرده و این مناطق در حال حاضر امن شده است.

لیبی در شمال آفریقا واقع شده و از زمان اقدام نظامی تحت حمایت ناتو برای سرنگونی «معمر قذافی» رئیس جمهور مخلوع این کشور در سال 2011 صحنه آشوب و نآارامی بوده است.

ناآرامی ها در لیبی به ایجاد مجموعه ای از شبه نظامیانی منجر شده که بدنبال کنترل بر این کشور هستند.

ژنرال خلیفه حفتر از یک دولت رقیب در شرق لیبی حمایت می کند که از به رسمیت شناختن دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» خودداری می کند.

پس از سرنگونی قذافی، لیبی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست السراج در طرابلس، غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی است.

همزمان نیز یک دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی با حمایت مجلس نمایندگان به ریاست «عقیله صالح» و ژنرال حفتر فرمانده ارتش، اعلام موجودیت کرد.

در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در 30 کیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha