قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۶۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اتاق بازرگانی انگلیس:رویکرد ضدایرانی آمریکا تهاجمی و ناکارآمد است

لندن – – نورمن لامونت رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران از تصمیم واشنگتن برای تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران "عمیقاً" ابراز تاسف و تصریح کرد: این اقدام ها بسیار تهاجمی بوده اما در اهدافی که برای آن طراحی شده موفق نخواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی انگلیس:رویکرد ضدایرانی آمریکا تهاجمی و ناکارآمد است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، لامونت بامداد سه شنبه افزود:یقین دارم که افکار عمومی ایران از اینکه آمریکا برنامه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای عادی سازی روابط با غرب را تضعیف می کند متاسف هستند. به این ترتیب به سختی می توان حس بیزاری ایرانیان از غرب را سرزنش کرد.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری باوجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، همچون گذشته در اقدامی یکجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، اقدامات جدید علیه مردم ایران و لغو معافیت ها علیه کشورهای خریدار نفت ایران را اعلام کرد.
پمپئو افزود: با شرکا و کشورهای خریدار عمده نفت ایران صحبت کردیم که از نفت خام ایران دور شوند. با تولیدکنندگان بزرگ نفتی مذاکره کرده ایم تا بازار نفت جهان کمبود نداشته باشند. عربستان سعودی و امارات متحده عربی تضمین کرده اند که بازار نفت را جبران کنند.
وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: مجوز معافیت تحریم ها از اول ماه «می» پایان خواهد یافت و درنتیجه این تصمیم امروز از دوم ماه «می» اجرایی خواهد شد و هیچ مجوزی برای تمدید این معافیت ها وجود ندارد.
لامونت که از سوی دولت انگلیس ماموریت ویژه تقویت روابط تجاری با ایران را بر عهده دارد، تصمیم آمریکا را اقدامی "نابخردانه" و "ناکارآمد" خواند که ترمیم آن سال ها طول خواهد کشید.
دولت انگلیس پس از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از برجام و اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران، در کنار فرانسه، آلمان، چین و روسیه به حفظ این توافق متعهد مانده است.
همچنین وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس یازدهم بهمن ماه گذشته از ثبت کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان «سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا (اینستکس - INSTEX) خبر دادند. این سازوکار در گام نخست تجارت کالاهای اساسی(مواد غذایی و دارو) را تحت پوشش قرار می دهد، اما به تدریج دامنه آن گسترش خواهد یافت.
لامونت معتقد است که این ابتکار می تواند در آینده به استفاده برای پرداخت بدهی های نفتی ایران تبدیل شود. این سیاستمدار انگلیسی یادآورشد که ایران نباید تلاش هایی را که اروپا برای ایجاد این سازوکار صورت داد، دست کم بگیرد.
وی تصریح کرد که اروپا به رغم فشارهای آمریکا در این زمینه موضع خود را حفظ کرده است.
شبد**اروپام ** هـ ن **

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha