قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۶۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نهمین نشست سه سرزمین یک زبان برگزار می شود

تهران نهمین نشست «سه سرزمین، یک زبان» با حضور کریستوفر کلوبله از آلمان، روبرت پروسر از اتریش و رافائل اوروایدر از سوئیس عصر روز سه شنبه در مرکز فرهنگی و بین الملل شهر کتاب برگزار می شود.

نهمین نشست سه سرزمین یک زبان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شهر کتاب با همکاری رایزنی های فرهنگی این سه کشور از سال 1390 در اردیبهشت هر سال و به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، میزبان سه شاعر و نویسنده از آلمان، اتریش و سوئیس بوده که علاوه بر داستان خوانی به تعامل با نویسندگان، شاعران و علاقه مندان ایرانی می پردازند.
کریستوفر کلوبله در سال 1982 در مونیخ متولد شد. تحصیلات دانشگاهی خود را در موسسه لایپزیگ ادامه داد. وی از سال 2004 به بعد، جوایز و بورسیه های گوناگونی را به دست آورد. کلوبله نخستین رمان خود با نام «در میان تکروها» را در سال 2008 منتشر کرد. پس از آن در سال 2009 مجموعه داستان «وقتی در می زنند» و در سال 2012 رمان «معمولا همه چیز خیلی سریع» از او منتشر شد. رمان «خاندان جاودان زالس» او به قلم مهشید میرمعزی به فارسی ترجمه و منتشر شده است.
روبرت پروِسردر سال 1983 در آلپاخ واقع در استان تیرول به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته ادبیات تطبیقی و مردم شناسی فرهنگی و اجتماعی به پایان رساند. او مدتی در کشورهای آسیایی و انگلستان زندگی کرد. پروسر موسسه ای را برای حمایت از شاعران جوان بین المللی تاسیس کرد. در سال 2017 رمانی به نام «فانتوم» چاپ کرد که در همان سال نامزد جایزه «کتاب آلمان» شد. در سپتامبر 2019 رمان او به نام «گِماحبیبی» منتشر شد که برنده بورسیه اتریشی «پروژه های ادبی» سال 2018 تا 2019 شد. او تاکنون جوایز متعددی را از آن خود کرده است.
رافائل اوروایدر نوامبر1974 در برن متولد شد. او نویسنده و موسیقی دان است. ادبیات آلمان و فلسفه را در دانشگاه فریبورگ خوانده است. وی موسیقی متن نمایش نامه های بسیاری را نوشته است و در دو نمایش نامه همکاری کرده است. اولین جلد اشعارش در سال 2000 با عنوان «نور در منلو پارک» منتشر شده است. او علاوه بر نویسندگی به کار ترجمه نیز مشغول و تاکنون جوایز متعددی را از آن خود کرده است.
این نشست با حضور نویسندگان و شاعران ایرانی برگزار می شود و پس از داستان خوانی نویسندگان آلمانی زبان، درباره وضعیت ادبیات معاصر در این سه کشور بحث و گفت وگو می شود.
این نشست ساعت 16:30 دقیقه عصر امروز در مرکز فرهنگی و بین الملل شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار خواهد شد.
شبد**1953**9122

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha