قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۶۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کره جنوبی : رایزنی با آمریکا جهت معافیت از تحریم های ایران ادامه دارد

با وجود اعلام رسمی دولت آمریکا در زمینه عدم تمدید معافیت از تحریم های نفتی ایران، کره جنوبی از تداوم رایزنی ها با واشنگتن خبر داد.

کره جنوبی : رایزنی با آمریکا جهت معافیت از تحریم های ایران ادامه دارد
به دنبال بیانیه دوشنبه کاخ سفید در زمینه عدم تمدید معافیت از تحریم های نفتی ایران، کره جنوبی از جمله مشتریان نفتی  تهران واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» وزارت خارجه کره جنوبیدوشنبه شب به وقت تهران در بیانیه ای بدین منظور اعلام کرد که دولت کره جنوبی در تمام سطوح برای کسب تمدید معافیت از تحریم های نفتی ایران با آمریکا سرگرم مذاکره بوده  و به تلاش برای انعکاس موضع کره جنوبی در این زمینه تا پایان مهلت دوم ماه مه (پنجشنبه 12 اردیبهشت) و برای کسب معافیت از تحریم ها ادامه می دهد.

کاخ سفید عصر دوشنبه در بیانیه ای از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در زمینه عدم صدور معافیت از تحریم های ایران خبر داد.

 به نوشته یونهاپ، کره جنوبی که به شدت وابسته به میعانات گازی ایران برای تولید فرآورده های پتروشیمی است برای کسب معافیت از تحریم های نفتی ایران مدت ها با آمریکا سرگرم مذاکره بوده است. در همین رابطه «هانگنام کی» وزیر امور مالی کره جنوبی اوائل ماه جاری میلادی در واشنگتن گفت وگوهایی را با «استیو منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا جهت کسب معافیت از تحریم های نفتی ایران برگزار کرد.

  غیر از کره جنوبی، هفت کشور دیگر چین، هند، یونان، ایتالیا، تایوان ، ژاپن و ترکیه، کشورهای معاف از تحریم های نفتی ایران بودند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha