قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۶۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سید حسن نصرالله: تروریسم چه در سریلانکا و چه در یمن محکوم است

دبیرکل حزب الله لبنان در سی و چهارمین سالگرد تاسیس جمعیت پیشاهنگی امام مهدی(عج) به سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله: تروریسم چه در سریلانکا و چه در یمن محکوم است
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در جمع اعضای جمعیت پیشاهنگی امام مهدی (عج) که در منطقه «بئر حسن» در مجتمع فرهنگی «رسالات» برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، او در ابتدای سخنان خود به شدت حملات تررویستی روز گذشته سریلانکا را محکوم کرد و آن را یک اقدام تروریستی وحشیانه خواند و خواستار مقابله با پدیده تروریسم و ریشه ها و حامیان آن شد.

نصرالله در این راستا با تبریک اعیاد مسلمانان و مسیحیان گفت که تروریسم مانع از نشستن لبخند بر لبان پیروان این ادیان شد، تروریسمی که در یمن و فلسطین و سریلانکا جنایت می کند و تفاوتی باهم دیگر ندارند.

وی سخن گفتن در این خصوص را به سخنرانی آتی خویش موکول کرد و گفت که هنوز هویت کامل عاملان حوادث تروریستی سریلانکا مشخص نشده اند.

او در ادامه به مسأله مهدویت و امید به ظهور پرداخت و گفت که عصر حاضر عصر جنگ و نبرد میان امید و  توکل با یأس و نا امیدی و تسلیم است و در سخت ترین شرایط انسان باید امید داشته باشد و این چیزی است که امت اسلامی در حال حاضر بدان نیاز دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان در این خصوص افزود: در تمامی مسائلی که با آن مواجهیم، مسأله امید و اعتماد به خداوند مطرح است؛ هنگامی که مردم فلسطین نا امید شوند ممکن است که «معامله قرن» نیز بر آن تحمیل شود اما تا زمانی که امید دارند هیچ کس نخواهد توانست چیزی را بر آن ها تحمیل کند.

سید نصرالله در خصوص تجربه لبنان نیز گفت که  در سال 1982 کسانی امیدی به مقابله با دشمن اسرائیلی نداشتند اما نقطه قوت کسانی که پا در راه مقاومت گذاشتند، امید بود و امروز نیز اگر مردم لبنان تسلیم یأس و نا امیدی شوند، چه بسا در آن صورت ترامپ بخواهد لبنان را نیز به اسرائیل تقدیم کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به وضعیت اقتصادی لبنان پرداخت و گفت که همگان بر دشوار بودن شرایط اقتصادی در کشور واقف هستند و به دنبال راه حل می گردند اما راه حل ساده نیست؛ نیاز به تحمل یکدیگر و صبر و تصمیمات شجاعانه دارد. راه حل وضعیت اقتصادی فعلی نیاز به همکاری همگان دارد.

او گفت که رقابت های ناسالم و فرقه ای و سیاسی و مذهبی اصلی ترین مانع در مقابل رسیدن به یک راه حل در این زمینه است و افراد و رهبران سیاسی نباید هنگامی که با یک پیشنهاد و گزینه ای مواجه می شوند بسرعت آن را رد یا تأیید کنند و بسیاری از پیشنهادات از مدت ها پیش مطرح شده و تازه نیستند.

 

در حال تکمیل ...

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha