قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۶۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مصطفوی: شانس ذوب آهن بیشتر از دو تیم دیگر است

چهار امتیاز استقلال را برخی هواداران گرفتند

صالح مصطفوی مربی سابق استقلال تهران و یکی از اعضای سابق کادر فنی کی روش معتقد است که نتیجه دیدار استقلال و پرسپولیس در آسیا قابل گمانه زنی نیست ولی ذوب آهن برتری خوبی نسبت به حریفش دارد.

چهار امتیاز استقلال را برخی هواداران گرفتند

از ساعت 20 امشب شاگردان برانکو ایوانکوویچ به مصاف الاهلی عربستان می روند و روز آینده هم استقلال برابر الهلال و ذوب آهن در اصفهان برابر الوصل بازی می کند. هر سه نماینده ایران در بازی های هفته سوم موفق به کسب 9 امتیاز شدند و حالا با انگیزه خوبی به مصاف حریفانشان می روند.

 

 صالح مصطفوی دستیار علیرضا منصوریان هنگام سرمربیگری در استقلال از زوایای مختلفی به بازی سه نماینده ایران و به خصوص استقلال تهران پرداخته که در ادامه می خوانید.

 

منصوریان یک مربی داخلی بین المللی است
به نظر من علیرضا منصوریان نشان داد از تجربه چندین ساله در آسیا در حال استفاده کردن است. مدل بازی دادن به بازیکنانش نشان داد که نوید یک مربی بین المللی داخلی را برای فوتبال ما می دهد. فکر نمی کنم کسی امتیازاتی که منصوریان در آسیا را کسب کرده، به دست آورده باشد و فکر می کنم میان نماینده های ایران بیشترین شانس را دارد. آنها در مقابل النصر در اولین دیدار خوب بودند و روی دو گل نابهنگام دروازه اشان باز شد که معمولا در تیم های عربستانی که ستاره محور هستند، طبیعی است. در بازی دوم برتری نسبی ای بر الزورا داشتند و در بازی سوم به طور کامل برتر بودند.

 

در کورس نبودن ذوب آهن دلیل نتایج بهتر آنها در آسیا است؟
ببینید در کورس لیگ بودن چند عیب و چند حسن دارد. عیب این است که انگیزه ها کمتر است. تیم هایی که در کورس هستند، تمام بازیکنانشان انگیزه دارند و با تمام وجود تمرین می کنند. از آن طرف عیب آن است که بازیکنان دچار خستگی می شوند. ذوب آهن در کورس قهرمانی نیست ولی در زمانی که پلی آف آسیا را سپری کردند، اولا فشردگی بازی های آنها از تمام تیم های لیگ بیشتر بود و در آن زمان درگیر این موضوع بودند که از ته جدول نجات پیدا کنند. استرس، فشار و در طرف مقابل انگیزه وجود داشت.


پیش بینی بازی پرسپولیس آسان نیست
این بازی با الاهلی خیلی مهم است. نباید فراموش کنیم که الاهلی شرایط متفاوتی با دو سه سال قبل دارد. اما آنها عمر السوما را دارند و یک نکته نگران کننده این است که پرسپولیس شبیه دو سه سال پیش بازی نمی کند. پرسپولیس نتیجه گرا تر بازی می کند؛ موقعیت های کمتری درست می کند. در خط دروازه بیرانوند را دارد و شجاع و سیدجلال. کم موقعیت می دهد ولی این نوع بازی شمشر دولبه است. همانقدر که احتمال دارد یک هیچ ببرید، احتمال همین باخت هم وجود دارد. احتمال پیش بینی بازی پرسپولیس سخت است ولی روحیه و انگیزه ای که برای بردن در پرسپولیس وجود دارد، شاید دوباره کمک کند و شاید هم اسیر اتفاقات بازی بشوند.


استقلال الهلال داربی بزرگ آسیا است
ببینید استقلال و الهلال بدون شک داربی غرب آسیا، بلکه داربی آسیا است؛ دو تیمی که یک بار نیمه نهایی بوده اند و  دو بار در فینال. بزرگترین بازیکن های تاریخ آسیا در این دو تیم بوده اند نظیر الدعایه، سامی الجابر، عابدزاده، مرفاوی و ...

 

داربی قابل پیش بینی نیست
بازی این دو تیم داربی آسیا است و داربی بازی ای غیرقابل پیش بینی است. استقلال در بازی رفت زیرکانه برد و امیدوارم این بازی هم همان استراتژی را داشته باشد. استقلال و الهلال سبکی شبیه هم دارند. ولی در بازی رفت الهلال سبکش را قالب کرد.


استقلال مقابل الهلال از ضعف این تیم استفاده کرد
استقلال در بازی رفت، زیرک بازی کرد؛ چون از ضعف تیم روی ضربات ایستگاهی خیلی استفاده کرد و می توانست حتی بیشتر گل بزند. پاتوسی بهترین کاشته زن حال حاضر آسیا است و بازیکن های سر زن هم کم ندارد. استقلال اگر در این بازی هم روی ضربات ایستگاهی کسب موقعیت کند، شانس خوبی دارد ولی فراموش نکنیم که استقلال یک تیم قوی از مصدومان دارد که می توانست با آنها حتی قهرمان لیگ برتر شود و شاید یک نکته منفی برای تیم همین باشد.

 

آیا مامیچ مقابل استقلال تغییر روش می دهد؟
شما چقدر از برانکو شناخت دارید؟ اصولا زیاد. شما در طول یک فصل چند بار دیدید سبکش را عوض کند و نفراتش را. مربیان کروات معمولا ثبات گرا هستند و کمتر تغییر روش می دهند. این موضوع هم کار را برای حریفان سخت می کند و هم آسان. سادگی این است که می دانید چه می کنند و سختی اینکه اینقدر تمرین کرده اند که در پیاده کردن آن روش خوب هستند.

 

هوادار باید فقط حمایت کند
استقلال در مقابل الهلال بزرگی اش را به فوتبال ایران و آسیا نشان داد؛ اتفاقاتی که در دربی افتاد، عواقب خوبی نداشت. فکر می کنم اگر هواداران یک مقدار بیشتر به فکر تیم باشند و در همه شرایط از تیم حمایت کنند، همین استقلال در ایران هنوز هم شانس قهرمانی دارد. هوادار کارش حمایت است. منتقدین و کارشناسان هستند، عوامل باشگاه هم کادر فنی را مواخذه می کنند. حتی اگر عمدا یک اشتباهی رخ می دهد، برخی برخوردهای هواداران نتیجه اش می شود استرس و اضطراب بیشتر برای تیم.

 

هر کس باید جایگاه خودش را بداند
من خودم در استقلال بوده ام و در بازی با سپیدرود نفر اول تیم بودم، ولی اینقدر حرف های رکیک از جاهای مختلف گرفتم که شرایط بسیار بدی برایم رقم خورده بود؛ اینکه کدام بازیکن را در ترکیب گذشته شود  و از این دست مسائل. هر کس باید جایگاه خودش را بداند و باید هر کس کار خودش را بکند. استقلال 4 امتیاز حساس را به خاطر خودخواهی برخی هواداران از دست داد. ما باید از تیم حمایت کنیم. نیروهای فعال تیم این ها هستند. اگر ما الان رحمتی، اسماعیلی و باقری را تخریب کنیم، استقلال با چه بازیکنانی می خواهد بازی کند. پس باید یک مقدار خویشتن دار باشیم. همه ما استقلالی ها از باخت به پرسپولیس ناراحت شدیم ولی این روزها همه ما در شکست دخیل هستیم و نباید یک نفر را نشانه بگیریم. استقلل موفق شود، همه ما سرمان را بالا می گیریم. من که 1.5 سال بوده ام با خوشحالی از رزومه ام می گوید و بقیه هم همینطور . پس وظیفه ما حمایت کردن است و امیدوارم تیم هم نتیجه بگیرد.

 

شفر باید بداند مربی فصل بعد تیم است
الان اصلا زمان تصمیم گیری در مورد شفر نیست. نباید به این موضوع فکر شود. باید با این پیش فرض که شفر مربی فصل بعدی است، حرکت شود. ما یک  و نیم فصل برای یک مربی خارجی زمان صرف کرده ایم. لیگ ایران، شرایط تمرین و سایر موارد را شناخته. بهترین گزینه پس شفر است. مربی باید حاشیه امنیت از طرف مدیریت داشته باشد. بنابراین فکر می منم مطرح شدن این موضوعات محلی از اعراب ندارد.

منبع ورزش سه
ثبت نظرات
captcha