قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وقوع تند باد لحظه ای در تهران طی امروز

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وقوع تند باد لحظه ای در تهران طی عصر امروز (۲ اردیبهشت) گفت: کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است.

وقوع تند باد لحظه ای در تهران طی امروز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وقوع تند باد لحظه ای در تهران طی عصر امروز (۲ اردیبهشت) گفت: کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است.

حسین شهبازی  اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با حاکمیت شرایط جوی ناپایدار طی امروز (۲ اردیبهشت) برای برخی ساعات بارش باران، وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه و در بعد ازظهر تندباد لحظه ای به بزرگی بالاتر از ۱۱ متر بر ثانیه از سمت نواحی شمال غربی انتظار می رود.

وی با بیان اینکه به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی طی شبانگاه از سرعت باد کاسته می شود، تصریح کرد: با تداوم این شرایط تا صبحگاه فردا (۳ اردیبهشت) در برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران این شرایط پابرجا نیست و با تغییر وضعیت جوی در طول فردا (۳ اردیبهشت) برای برخی ساعات وزش باد شدید از سمت نواحی غربی پیش بینی می شود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی با اشاره به اینکه همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده کاهش محسوسی دارد، گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا ناپایداری های جوی حاکم در طول امروز (۲ اردیبهشت) سبب تداوم شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می شود و انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها طی فردا شرایط مساعد کیفیت هوا همچنان در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز (۲ اردیبهشت) با میانگین ۴۳ در شرایط پاک قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۴۲ همچنان در شرایط پاک است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha