قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشارکت اجتماعی جوانان با ایجاد سازمانهای مردم نهاد افزایش یافت

اصفهان مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان گفت: با تشکیل سازمان های مردم نهاد مشارکت اجتماعی جوانان این استان افزایش یافت به طوری که آنان برای رفع نیازهای اجتماعی جامعه و همنوعان خود پیشتاز شدند.

مشارکت اجتماعی جوانان با ایجاد سازمانهای مردم نهاد افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد سلطان حسینی روز دوشنبه نمونه ای از این مشارکت همکاری و حضور این جوانان را حضور در مناطق سیل زده کشور برشمرد.
وی اظهارداشت : تعداد این تشکل ها به بیش از 200 مورد در استان افزایش یافت و در سال گذشته از طرح ها و کارگاه های آموزشی شاخص آن ها با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال حمایت شد.
وی افزود : 70 میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه اشتغال زایی به جوانان این استان در سال گذشته پرداخت شد.
وی ادامه داد : این اعتبار در قالب 45 پرونده اشتغالزایی توسط بانک کارآفرینی امید و قرض الحسنه رسالت به جوانان دارای طرح اختصاص یافته است.
به گفته وی با این حمایت دولت و مشارکت جوانان زمینه اشتغال 230 نفر فراهم شد که اختصاص تسهیلات بانکی برای امسال ادامه دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان با بیان اینکه فرآیند بررسی و اختصاص اعتبار تسهیل شد، تصریح کرد: جوانان کارآفرین با ارائه طرح پیشنهادی خود به کارگروه اشتغال اداره کل ورزش و جوانان پس از تصویب آن در این کارگروه با مراجعه به بانک و ارائه ضمانت های بانکی می توانند وام خود را دریافت کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان اضافه کرد: بانک عامل پرداخت کننده تسهیلات همکاری با لازم را با جوانان دارد و تصمیم گیری سلیقه ای در این خصوص وجود ندارد و وزارت ورزش و جوانان بر همکاری آن ها نظارت دارد.
سلطان حسینی یادآورشد: این طرح ها شامل برگزاری دوره های توانمندسازی، دوره های پیش، حین و پس از ازدواج، فعالیت های فرهنگی، گرامیداشت مناسبت ها و کارآفرینی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوده است.
سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) به نام روز جوان نامگذاری شده است که یک هفته نیز برنامه هایی متناسب با این قشر برگزار می شود.
به تاکید کارشناسان رفع نیازهای جامعه و خروج از مشکلات به حضور و مشارکت جوانان در فعالیت های اجتماعی نیاز دارد.
بیش از 35 درصد جمعیت استان افزون بر پنج میلیونی اصفهان را جوان تشکیل می دهند.
دو هزار سازمان مردم نهاد جوانان در کشور به ثبت رسید که 200 واحد آن متعلق به استان اصفهان که بیش از دو هزار جوان در این تشکل ها فعالیت مدنی دارند.
7131/6026

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha