قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بار مالی ۲۰۰۰ میلیاردی رشد تعرفه های پزشکی برای بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعلام کردیم، افزایش تعرفه های سال ۱۳۹۸ موکول به تامین اعتبار است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه ها، حدود  ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی برایمان به همراه دارد.

بار مالی ۲۰۰۰ میلیاردی رشد تعرفه های پزشکی برای بیمه سلامت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهندس طاهر موهبتی ،  درباره نحوه جبران هزینه های ناشی از افزایش تعرفه های پزشکی سال ۱۳۹۸ با توجه به کسری بودجه و انباشت بدهی های سازمان بیمه سلامت، گفت: سازمان بیمه سلامت در شورای عالی بیمه به مصوبه این شورا درباره افزایش تعرفه های پزشکی سال ۱۳۹۸ رای داد،  اما در آنجا هم موضوع را به تامین اعتبار مورد نیازمان موکول کردیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم منابع مورد نیازمان برای جبران هزینه های ناشی از افزایش نرخ تعرفه تامین شود، افزود: بعد از ابلاغ تعرفه های پزشکی سال ۱۳۹۸، سازمان بیمه سلامت نیز این افزایش تعرفه ها را از ابتدای سال عملیاتی کرده و به سیستم خودمان هم ابلاغ کرده ایم تا کار را پیش برند. بر این اساس اگر قولی را که درباره تامین اعتبار لازم برای جبران هزینه های ناشی از افزایش تعرفه های پزشکی داده شده،  عملی کنند و تامین اعتبار انجام شود، در تامین هزینه های مرتبط با افزایش تعرفه های پزشکی مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد: به طور معمول به ازای هر پنج درصد افزایش تعرفه، ۹۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای ما ایجاد می شود. حال وقتی گفته می شود که به طور گلوبال در تعرفه های بخش دولتی افزایش ۱۰ درصدی داشته باشیم، این  میزان افزایش برای سازمان بیمه سلامت، حدود  ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی دارد. بنابراین به همین میزان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم مشکلی در زمینه تامین آن پیش نیاید. ما تمام تلاش مان این است که کار را بدون مشکل پیش بریم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha