قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شورای نظامی سودان: البشیر در زندان است

رئیس شورای انتقالی سودان اعلام کرد، تمام شخصیت های برجسته نظام عمر البشیر، از جمله خود وی در زندان هستند.

شورای نظامی سودان: البشیر در زندان است

به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور گفت: تمامی شخصیت ها و فرماندهان مهم الشیر از جمله شخص او، همه در زندان هستند و اموالشان نیز توقیف شده است.

وی در ادامه این گفتگوی تلویزیونی همچنین تصریح کرد: هفت میلیون یورو، ۳۵۰ هزار دلار و چند میلیارد جنیه در اقامتگاه البشیر کشف شده و تلاش جهت بازگرداندن وجوه موجود در حساب های خارجی آنان نیز در حال انجام است.

البرهان گفت: هیچ زندانی سیاسی در سودان وجود ندارد. اعلام می کنیم که فرماندهان ارشد آژانس امنیت و اطلاعات سودان و نه تمام پرسنل آن پس از تحقیقات لازم بازنشسته خواهند شد.

رئیس شورای نظامی انتقالی سودان تصریح کرد: این شورا هرکسی را که در جریان تظاهرات و یا قبلاً مرتکب جرمی شده است، محاکمه خواهد کرد. از همه شهروندان می خواهیم در این مورد به ستاد پلیس یا دادستانی مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: توافق نیروهای سیاسی برای تشکیل دولت غیرنظامی، انتقال قدرت را تسریع می کند. ما نه با کودتا بلکه با انقلاب مردمی روی کار آمده ایم و قصد نداریم در اداره دولت باقی بمانیم.

البرهان بیان کرد: هر چه نیروهای سیاسی سریع تر به مصالحه برسند، ما نیز به همان سرعت دولت را به آنها تحویل خواهیم داد.

رئیس شورای نظامی انتقالی سودان اعلام کرد: ترجیح می دهیم دولت تکنوکرات تشکیل شود. بازسازی دولت طول می کشد زیرا فساد نهادهای حکومتی را نابود کرده است. برای جلب حمایت بین المللی از شورای نظامی انتقالی با برخی کشورها همکاری می کنیم.

وی گفت: مسکو و ریاض مایلند از تصمیم اتحادیه آفریقا در مورد انتقال دولت ظرف ۱۵ روز به غیرنظامیان، با حداقل آسیب خارج شویم. عربستان متعهد به تأمین سوخت و دیگر نیازهای ضروری ما شده است. با آمریکا مذاکره برقرار می کنیم. بدین منظور هیأتی از سودان به واشنگتن خواهد رفت.

در همین حال، رهبران معترضان در سودان گفته اند که تماس با شورای نظامی حاکم را قطع کرده اند. آنها شورای حاکم را متهم کرده اند که از بقایای نظام البشیر تشکیل شده است.

محمد امین، سخنگوی جنبش اعتراضی سودان گفت که آنها اکنون شورای نظامی را «استمرار رژیم» عمر البشیر می دانند. او قول گسترش اعتراضات را داد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha